| andreiffff a întrebat:

Pur și simplu nu mai suport școală,
In fiecare zi mă trezesc la 6:00 plec la școală unde îmi iau bullying de la colegi și chiar de la uni profesori, in fiecare pauza stau singur nu am pe nimeni prieteni nu am.
In fiecare zi stau până la 4 și 5 seara la școală iar când ajung acasă trebuie sa fac temele să învăț încă câteva ore, după mai stau puțin și mă culc iar apoi tot așa totul se leagă de școală, trăiesc numai la școală și nu mai suport de atâția ani totul este la fel nu mai spun că condițiile de la școală mea sunt jalnice, calorifere sunt aproape reci, nu avem săpun, nu avem hârtie, nu avem apa calda
cum pot abandona școală în clasa a 8 a?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poți abandona școală. Și bine ar fi nici să nu o faci oricât de greu ar fi. Doar educația te poate ridica. Altfel o sa fie și mai rău. Ai o șansă la liceu sa schimbi lucrurile.

| Floridori a răspuns:

Haide, sa iti spun un lucru... Daca tot faci aceste sacrificii si iti este greu, macar sa fie cu rost.Invata cat de bine poti si fa in asa fel incat sa ai un job bun, oricat de anevoios va fi drumul, astfel incat tie, ca adult, dar si copiilor tai, sa va fie mult mai bine si mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai relaxat
Citeste la fiecare materie si ridica mana
Cerete la tabla sa rezolvi problema
In felul acesta vei atrage respectul tuturor
Si fii mai glumet sociabil
Iesi cu prietenii undeva

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Incearca sa suni la Telefonul Copilului, poate o sa te ajute. Noua chiar azi ne-a zis doamna la ed.sociala sa sunam daca ni se intampla ceva, dar important e sa faci distinctia daca chiar e un bullying sau doar zic din amuzament, ca noua ne-a zis ca poti sa ajungi si la casa de copii daca esti intr-o situatie prea rea

| RosaliaOriginala a răspuns:

Mergi in continuare la scoala si lasa prostiile astea ca nu exista niciun bullying

| suntserios a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Ironic sa îi spui omului că nu există ceva ce tu tocmai îi faci lui.

| ajutorsocial a răspuns:

Ai putea sa te lasi si sa gasesti o ocupatie in agricultura sau biserica! du te pe calea bisericii!