| XxXNotForKiidsXxX a întrebat:

As vrea un sfat nu stiu ce sa mai fac...ma trezesc la 7 imi repet fac curatenie mananc iar pe la 11, 12 sau 13 plec la scoala ma intorc la 3, 4, 5jumatate cand ajung acasa fac teme imi invat ma culc la 10:30 sau 11 si tot asa in fiecare zi m-ai ales ca acum m-am invatat cu vacanta ce sa fac nu mai pot nu mai suport scoala

(am 11 ani si jumatate)

Răspuns Câştigător
| Lorreyn a răspuns:

BUNAtongue Si eu am avut problema asta sa zic asalaughingnu mai puteam sa suport scoala noaptea plangeam de nervi ca nu aveam timp si pentru altele:***r daca nu rezolvi problema asta se agraveaza si o sa dai intr-o depresie.Eu am fost la un psiholog si acum sunt oklaughingbye

6 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Da-ti demisia.

| Ramo80 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as fi fericita! Bucura-te de anii tai, de lipsa de griji a zilei de maine, de faptul ca esti copil. Asa ziceam si eu pe la varsta ta, abiam asteptam sa fiu adult si acum... regret din suflet ca nu mai sunt copil. E atat de simplu si frumos incat nici nu simti ca trece timpul! Mult succes la scoala si inveseleste-te! Nu e greu deloc! Pupic!

| anss23 a răspuns:

Poti incerca sa te culci pe la zece, ca sa fii mai odihnita si sa te poti concentra mai bine.Eu invat dimineata,deci nu siu cum e sa ai ore dupa-amiaza, presupun ca e mai obositor, si e si mai greu c temele.Inteleg cum te simti dar trebuie sa te straduiesti,in viata nu poti face doar lucrurile care iti plac, gandeste-te ca lucrurile astea pe care le inveti acum la scoala si la liceu sunt cele cu care vei ramane toata viata, baza culturii generale.Eu mai am uneori si opt ore pe zi, scoala este foarte departe de casa, fac cam 1 ora jumate pana acasa, deci in unele zile ajung acasa la ora 3-4, si foarte obosita.Mai trebuie si sa invat si sa-mi fac temele+ exersat la pian, deoarece iau lectii.Deci unii au un program si mai incarcat.
Incearca sa te mai si relaxezi,asculta muzica cand te simti stresata, seara, cand te intorci de la scoala poti sa faci o baie calda etc.

| Gagicaru a răspuns:

Bate un gabor si sigut scapi

| rebecutza99 a răspuns:

Ce poti face : la scoala fa-ti un grup de prietene, fa activitati extrascolare, participa la concursuri, nu te gandi numai la ore, mai trage cu ochiul la cate un grup de fete populare, si BARFESTE. sper ca te-am ajutat.

| NekoCat15 a răspuns:

Stiu cum e, mie de la o vreme a inceput sa nu-mi mai pese atat de mult.M-am gandit ca nu se merita sa ma imbolnavesc eu pentru niste note.Asa ca am inceput s-o las mai moale cu invatatul, poate au mai scazut notele si stiu ca puteam mai mult, dar nu cu pretul sanatatii.Am inceput sa ies mai mult cu prietenele, sa ma distrez, sa incerc sa-mi traiesc viata.Nu cred ca vrei sa ajungi in situatia in care m-am aflat eu acum vreo 2 ani.Cred ca am suferit de depresie,plangeam aproape zilnic,nu mai puteam manca nimic,eram obosita, ma usturau ochii, m-am gandit la sinucidere.eu nu am fost la control de specialitate, as putea spune ca m-am vindecat singura.Ma bucur ca n-am facut o prostie.las-o incolo de scoala si mai distreaza-te, macar in weekend-uri daca in timpul saptamana. pur si simplu nu ai cum.