| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Pur si simplu nu-mi dau seama daca este normal sau nu. De fiecare data cand imi face cineva un cadou, sunt foarte recunoscatoare, si ma simt deplin indatorata sa ii ofer si acelui om un cadou. Dar se intampla ceva atunci cand nu imi place cadoul (sa zicem, o carte). Ma simt atat de prost ca nu-mi place, incat pur si simplu plang, pentru ca stiu ca acea persoana a ales din suflet cadoul respectiv si ma face sa ma simt ranita ca nu-mi place. Ma simt de parca as jigni un om in toate felurile. Mai ales, ca nu pot minti omul ca mi-a placut cadoul. Mai ales fiind vorba de cineva din familie. Pur si simplu nu pot sa traiesc cu sentimentul ala. E ceva normal?

2 răspunsuri:
| Omerta47 a răspuns:

Nu, nu este normal. Am impresia ca suferi de o bunatate iesita din comun. Desi te faci singura sa suferi nu pot sa iti spun decat ca pur si simplu ma inmoi cand aflu de oameni ca tine. Esti o draguta.

| ILoveYouSoMuch explică (pentru Omerta47):

Mulţumesc pentru compliment, dar... Nu mă consider atât de bună.