| nordanians a întrebat:

Pur si simplu sunt obligata de parinti sa merg de revelion undeva si nu vreau sa merg! Vreau sa stau acasa ( imi place sa fiu singura). Cum as putea sa nu ma duc?

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Imi pare rau dar nu prea ai ce face.
Daca este un eveniment obisnuit,o iesire in oras atunci le poti spune clar ca nu vrei sa mergi. Pana la urma este alegerea ta... Parintii mei ma intreaba mereu daca vreau sa merg sau nu undeva dar raspund cu "da" chiar daca nu vreau intrucat stii si tu cum sunt parintii,se simt bine daca sunt alaturi de copii.

Chiar daca tie nu-ti place,macar incearca sa faci un sacrificiu si sa induri pentru parintii tai. Parintii nu au de fel multe satisfactii. Tu mai ai prieteni, mai ai o viata dar dansii muncesc si cam atat. Singura lor satisfactie ar fi sa stai cu ei.

Este treaba ta, viata ta, decizia ta...

Daca tii mortis sa nu mergi si sa stai acasa, sa te uiti la Dan Negru atunci cine suntem noi sa te oprim?

Spune-le sincer ce crezi. Daca ai peste 16 ani atunci poti decide pentru tine. Daca esti mai mica atunci nu prea ai ce face, nu sta in firea parintilor sa-si lase copilul singur.

Ai fi preferat sa te lase singura din adins? Sa vrei sa mergi si sa nu te ia?

In fine, faci ce vrei.

Sarbatori fericite!