| Emre_Rafael_1985 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie daca se merita se merg la Colegiul National Bilingv George Cosbuc,adica sa imi spuneti despre liceu,atmosfera si cate ore se fac la filologie, multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe tine ce te coafeaza, cum arata colegiul sau atmosfera de acolo?
Pentru ca, merita 100% daca esti intentionat sa inveti la acea scoala si sa faci ceva in viata.
Chestia asta cu "merita" ma uimeste la generatia voastra, am impresia ca voi cautati vina la tot ce nu va convine sa faceti, dinainte de a ajunge acolo.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

În plus, dacă este specializare de "bilingv", atunci faci mai multe ore de limba străină respectivă ( chiar şi 5-7 ore/săptămână ), faci unele materii în acea limbă străină, plus că dai Teză din acea limbă străină!

Atenţie : NU te poţi înscrie la o specializare de "bilingv" decât dacă ai dat şi ai promovat Testul de bilingv din luna Mai 2016!

Toate cele bune!

| Ashadow a răspuns:

Daca te duci doar pentru engleza atunci merita.Un alt aspect important e faptul ca cladirea arata nasol si budele sunt infecte. Primii doi ani dupa-amiaza, ceilalti dimineata.

| Emre_Rafael_1985 explică:

Si daca este de dimineata sau dupa amiza