| alexandra_6462 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine ...Cum as putea evita total discutile jenante cu mama?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand un singur raspuns la toate atacurile;-N-aaauuuddd...

12 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Tot ce discuti cu mama ta nu trebuie sa fie jenant, priveste-o ca pe cea mai buna prietena a ta, chiar mai buna decat cea mai bunahee hee. Nimeni nu-ti va mai da sfaturi ca ea, nimeni nu te va proteja ca ea. Incearca sa vorbesti cu ea orice, candva lucrurile care te-a invatat iti vor fi de folos. happy

| Butsilee a răspuns:

Pleci ewinking e f simplu asa fac si eu laughing

| undercovergirl a răspuns:

Buna,
Nu incerca sa eviti discutiile de orice fel cu mama ta, chiar daca iti este jena. Pune-i intrebari si las-o sa-ti puna intrebari. Chiar daca crezi ca mama ta are o gandire mai invechita, sfaturile ei nu se pot compara cu cele ale unei prietene.
Esti la o varsta cand corpul sufera modificari, dereglari, si nu numai, ai nevoie de raspunsuri si nu le poti gasi pe internet sau la prietenele tale de aceeasi varsta.
Trebuie sa ai incredere in mama ta, sa intelegi ca sfaturile date de ea sunt izvorate din dragoste, si intrebarile din grija pentru tine.
Deci, sfatul meu ar fi sa nu o dai deoparte si sa nu te ascunzi de ea. Spune-i tot ce ai pe suflet si intreab-o tot ce nu stii si ce ai vrea sa aflii. Sunt sigura ca desii la inceput o sa fie mai greu cu timpul o sa dezvoltati o relatie solida si o sa devii mai matura din punct de vedere mental. happy

| MikyMi a răspuns:

Poate e mai bine sa o axculti pe mama ta oricat de jenant ar fi.sunt fete care ar muri sa le asculte pe mamele lor vorbindu-le despre orice...esti o fata norocoasa asa ca nu da cu piciorul si ascult-o pe mama ta ca mai tarziu ii vei multumi iar cand vei fi mama ai sa intelegi cu adevarat.

| Bloo2 a răspuns:

De obicei ii spun ca stiu tot ce imi poate spune ea laughing. nu ca nu ar fi adevaratbatting eyelashes

| Яùxsi a răspuns:

"Ups, cat e ceasul. cred ca trebuie sa plec" :d

| soricica a răspuns:

Si eu ma simt jenata cateodata cand mai deschide mama cate un subiect tabu, dar pana la urma e mama si chiar daca stiu ce vrea sa imi spuna si ma simt ciudat ca vorbesc despre asta, o las sa termine sa se simta ea linistita ca m-a informat, si cel mai bun sfat vine de la mama nu de pe net sau de la prieteni, ca doar mama e cea mai buna prietena a ta, asa ca incearca sa nu te mai simti jenata, fii relaxata cand vorbesti cu ea
Bye :*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amanale, si vei discuta cu ea cand vei da de necaz, sau cand ea nu va mai fi.atunci poti discuta cu ea cat vrei, ca tu vei vorbi si ea te va asculta.nu stiu si daca te va mai auzi. dar nu prea mai conteaza nu? uite ai mei sunt batrani si as vrea sa petrec cat mai multe clipe cu ei acum, si sa discutam, dar nu prea se poate. distanta, servici, familie etc.profita din plin, cat o ai pe mama ta langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba despre discutiile...despre adolescenta? Nu ar trebui sa te simti jenata. Eu vorbesc orice cu mama.
Te pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii raspunzi : stiu, mda, ...raspunsuri scurte, isi va da seama ca este jenant si ca preferi sa discuti cu o prietena...

| 1111 a răspuns:

In primul rand cati ani? stiu ca si eu am trecut prin asa ceva.si cred ca toate fetele trec...sau cel putin asa cred, asta depinde de mama, daca o intereseaza viata ta o sa-ti spuna intotdeauna daca nu nu-ti vb niciodata, sunt cazuri! asa ca ar trebui sa o asculti pentru ca nu te invata rau.eu deja am trecut de varsta respectiva si chiar mi-a fost de folos ce mi-a zis chiar daca atunci nu ma interesa prea mult, asa ca ascult-o ca nu strica pe bune! succes