| AnaMariaAurelia a întrebat:

Hei! Buna! Ma confrunt cu o problema. Chioraitul matelor! De obicei ma face sa intru in situatii foarte jenante, mai ales cand sunt la meditatii. Imi puteti spune cum as putea iesi din aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Trebuie sa incerci sa mananci mai mult, in special sa nu sari peste micul dejun, cel mai important.Cand mergi la scoala/liceu sa ai mereu mancare la tine daca stii ca ai probleme cu mancatul sau cel putin cu mancatul de dimineata. Totul va fi in regula daca ai 3 mese pe zi + deserturi intre mese. :3

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Si eu patesc la fel cand nu mananc dimineata, dar mestec guma. Cred ca imi "lucreaza" stomacul. Musai trebuie sa mananci dimineata. Daca faceai asta si aveai aceeasi problema, mananca mai mult. Altfel nu poti scapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă mai mult.

| AnaMariaAurelia explică:

Multumesc, dar mie mi se intampla dupa ce mananc, inseamna ca nu am mancat destul nu-i asa? Oricum va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.