| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine sa traduc un text din romana in engleza?
Va rog frumos :

de cate ori tramuram si ma zgribuleam si nu aveam nici unde ma incalzi
si nici unde ma culca,visam copilareste, desi nu mai eram copil, indepartata insula Hulala din caldele si blandele mari ale sudului, unde imi placea sa cred ca stapaneste inca, dupa aprinsa mea inchipuire maruntul, negrul, burtosul si buzatul rege Abu

Dar nu vreau sa fie tradus pe translate
Funda

Răspuns Câştigător
| Less_Ray_1990 a răspuns:

Every time i was cold and when i don t have where to wharm myself and i was shayking where i don t have a place to sleap i dream idream just like a child but i wasn t one i dream at the island hulala whith her hot whaters from soud where i like to belive there im the king a king who was smal black fat a king Abu