| DeliciOaSaTaa a întrebat:

raspundeti cat mai repede bun stie ineva mai multe metode de ati ondula sau increti parul si sa arate chiar bine va rog ziceti-mi si mie sunt bolnava cu parul ondulat sau incretit imi place la nebunie deoarece eu il am drept plz ziceti-mi

Răspuns Câştigător
| Elyxx a răspuns:

Pai, eu mi-am cumparat acum cateva luni niste bigudiuri dintr'un material care se inmoaie.sunt roz si foarte usor de indoit, le rotesc pe par si sus le prind cumva dorm asa cu ele si gata dimineata un par soperb cu bucle. dar inainte sa iau bigudiurile alea aveam unele obisnuite dar nu puteam sa dorm cu ele. De ziua mea vroiam neaparat sa ma fac creata aceasta idee venindumi chiar inainter de ziua mea cu o noapte.Si am rupt vreo 20 de foi din caiet si le'am indoit gen"evantaiul"dar intr'o singura parte le'am rulat pe par(mamablushing) pe cate o suvita si sus le'am inodat. dimineata am fost uimita cand le'am desfacut. aveam niste bucle minunate, chiar f ondulate, imi placeau f mult. Dar sa stii ca cu ambele metode(bigudiuri si foi de caiet) trebuie sa ai parul ud altfel nu iese prea bine

Sper ca te'am ajutat:*!

5 răspunsuri:
| Micheline a răspuns:

Bigudiuri, moatze, cu placa, cu drot-ul sau dupa ce te speli pe cap ia spuma si strangeti parul in pumn si stai cu el cateva secunde.Eu asa fac uneori desi il am ondulat naturalhappy

| Special_girl a răspuns:

Ti-l faci cu ondulatorul.

Folosesti spuma de par.

Seara, inainte de culcare ti-l prinzi in coc strins si dimineata vei avea niste bucle bine definite.

Cand ai parul ud il impletesti, si il lasi sa se usuce asa, il vei avea incretit, asa cum iti place.

Ti-l pui pe bigudiuri.

| teodoram a răspuns:

Onduleazal cu drotul sau bigudiuri. naathinking

| pisicutzaa a răspuns:

Dupa ce faci baie si il ai umezit iti aplici spuma pe el de la radacina spre varfuri ca sa ii dai volum si dupa il prinzi intr-un coc dezordonat la intamplare si a doua zi il usuci cu uscatorul dar cu capul in jos si in acelasi timp cu mainile il strangi in pumn in timp ce te usuci si iti vin bucle frumoase si volum, si daca, chiar vrei sa faci numai bucle atunci il faci cu ondulatorul sau cu placa de par si pui fixativ pe ele si obtii efectul de lunga durata

| TheButterflyEffect a răspuns:

Cu ondulatorul sau bigudiuri.