| 25mary07 a întrebat:

Recent am rămas cam fără prieteni, din cauza unor certuri. Aveți sfaturi de cum aș putea să îmi fac un grup nou de prieteni sau unde aș putea să întâlnesc oameni?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... numai ca nu stiu ce intelegi tu prin prieteni. Ii gasesti asa. ca le cirese? Cresc in anumite locuri?
Daca vrei grup de persoane alegi de unde vrei, daca vrei niste idioti ii gasesti pe la colturile blocurilor, daca vrei niste oameni culti ii gasesti prin biblioteca si asa te dai in vorba cu ei.
-_- prietenii nu se fac planificat. Cei mai buni prieteni se gasesc intamplator, pe baza unui lucru comun. Asteapta si o sa dai peste persoanele respective, daca chiar de asta ai nevoie (ca singur/singura cred ca strica :/ )

| alina996 a răspuns:

Daca nu esti la liceu inca,acolo poate vei intalni persoane minunate, la cursuri organizate de proedus, daca mai ai un prieten bun baga-te in grupul sau, tabere cu mai mule clase din scoala ta/una random, cursuri de dans/desen/sport etc

| irina2626 a răspuns:

Nu stiu sincer, si eu sunt in aceeasi situatie, te inteleg. Si eu vreau un grup de prieteni cu care sa ma distrez?