| George0508 a întrebat:

Voi ce faceți când un grup de persoane sau o persoana, nu va suporta și ar face orice sa va fie vouă rău? Niște sfaturi, cum sa nu imi pese de certuri cu niște oameni pentru care eu nu contez?

Răspuns Apreciat de Editori
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Sfatul meu este sa încerci sa eviti contactul cu acele persoane, evita mistocariile lor, dar până într-un anumit punct. Daca fac misto de tine doar pentru ca nu au ce face, nu ii baga in seama. Dar daca nu e asa, incearca sa privesti asta ca pe o critica constructiva. Da-ti semana de ce fac mișto de tine, poate ai niste calități, un comportament mai ciudat sau nu stiu... orice altceva ce te pare sa pari ciudat si inceaca sa te schimbi. Afla care e problema, ca poate e la tine...de exemplu daca tu te scobesti in nas in public iar acele persoane te vad, e normal sa faca mișto de tine si sa te catalogheze drept o persoană ciudata.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-aș pune problema ce am de împărțit cu acele persoane. Un conflict apare legat de un interes comun, de un litigiu de proprietate, de un litigiu de spațiu personal, când o locație este prea aglomerată. Cineva nu intenționează să ăți facă rău din senin, in afara cazului că e bolnav, trebuie să existe un mobil.

| tommacbilbobconstantin a răspuns:

Te inteleg perfect si stiu cum te simti. Doar incearca sa-l ignori si asta il faci sa se oftice asta tare incat o sa se dea batut. Fii cat mai rece si indiferent cu el laughing))