| mmeee79 a întrebat:

Revin cu aceeasi problema: INVIDIA. Nu m-am lamurit, mai vreau pareri.si nu pareri banale...cum: Nu mai fi invidioasa, las ca trece...etc. Nu trece nici cum!
Nu stiu ce sa mai fac... urasc chestia astaangry urasc sa fiu invidioasa! Nu-s numa pe o fata.nu stiu ce am cu easad Mi se pare mai frumoasa decat mine, mi se pare ca are mai multe decat mine, desi nu e asa...Si nu poate "sa ma doara in cot"!sad Pls help me!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Ni se intampla tuturor la un moment dat...nu pot sa-ti spun acum sa nu mai fi invidioasa pentru ca nu vei putea sa scapi de asta pe moment. tot ce pot sa zic este ca ar fi bine daca ai avea mai multa incredere in tine, daca te-ai simti bine in corpul tau, daca te-ai considera indeajuns de frumoasa ( sa nu fi totusi prea mandra de asta ) si daca nu ai mai asculta tot ce zic altii din jurul tau la adresa ta ( daca eventual cineva te jigneste pe nedrept ). trebuie sa ignori faptul ca undeva in mintea ta tu crezi ca alta fata este mult mai frumoasa decat tine si sa incerci sa nu te mai subestimezi. lucrurile astea le vei duce la bun sfarsit destul de greu, dar daca vei incepe sa te consideri tu insati speciala asta vor face si cei din jurul tau.winking

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Stiu cum e. Este ceva normal. Se mai intampla. Faza e ca trebuiesa te controlezi si nu arati asta.batting eyelashes

| aniiledha a răspuns:

Trebuie sa gandesty pozitiv tu esti mai buna decat ea, ai incredere in ceea ce esti si in ceea ce ai.winking