| Florinapopica a întrebat:

Am o problema ca sa ii zic asa mai ciudata! O urasc pe fosta iubitului meu, rau de tot! Pana aici vi se pare normallaughing ea l-a cautat si in timp ce el era cu mine dar el nu i-a dat importanta pentru ca tine la mine si ea l-a inselat. Faza e ca o urasc prea rau pe fata asta, intru la ea pe facebook si sunt invidioasa pana si pe papucii care ii poarta, nu stiu de ce! Mi-e frica sa nu cumva sa fie mai frumoasa si mai bine imbracata decat mine si nu inteleg de ce! In celelalte relatii nu aveam treaba cu nici o fosta, poate din caua ca l-a cautat stiind ca e cu mine! De multe ori ma disconsider din cauza ei! De ce? Si ce sa fac sa termin cu chestia asta ca deja sta cam mult in capul meu!

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Tu trebuie sa fi sigura pe tine, o fata trebuie sa stie ce poate, trebuie sa ai incredere in fortele tale proprii. Odata ce l-a inselat i-a ranit orgoliul de barbat si mai mult ca sigur nu se va intoarce la ea decat prin absurd. Trebuie sa intelegi ca nu hainele ii dau clasa unei fete ci comportamentul si felul ei de a fi, nu trebuie sa te compari cu nimeni niciodata mai ales cu o fosta de-a iubitului tau este o mare greseala sa te desconsideri si sa o faci sa creasca in fata ta pentru ca la un moment dat isi va da si el seama ca o crezi superioara tie si poate va ajunge si el la aceasta concluzie.
Faptul ca l-a cautat a aratat din start ca nu are demnitate odata ce el este cu tine si ea a facut greseala de al insela nu isi avea rostul sa-l caute.
Crede mai mult in tine si totul o sa fie bine! :*

| Florinapopica explică (pentru Kitty3D):

Ai dreptate, multumesc frumos :*

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca l-a cautat si el nu i-a dat importanta nu ar trebui s-o faci nici tu. Dar invidia si nesiguranta provine dintr-o sursa. De neincredere in tine sau in prietenul tau. Alimentarea cu lucruri negative gen invidie, ura, neincredere va vor afecta relatia.

| SkyPilot a răspuns:

Prietenul tau te-a ales pe tine. Ar trebui sa ai incredere in gusturile lui. Ocupa-te de el, nu de ea. Fa-l sa se simta iubit si nu ii mai trebuie nimic altceva.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Eu cred ca esti paranoica

| 1cristian1990 a răspuns:

Daca omul nu are necaz, si-l cauta! Trebuie sa ne batem tot timpul capul cu ceva, nu!? Si mai ales cu invidia pe cineva care in esenta gelozia joaca un rol mai important decat invidia in sufletul tau si asta e mai grav! Incearca sa ai incredere in prietenul tau daca spui ca e de treaba si nu te mai stresa din cauza ei, de fapt, nici nu exista, prietenul tau exista pentru tine si orienteaza-ti toata atentia catre el! Numai bine!

| reptila_8205 a răspuns:

Intr-un cuvant esti geloasa si te temi sa nu sfarsesti cu inima franta si bla bla bla.

| Ruxy16493 a răspuns:

Simplu. Te duci la ea si îi spui frumos sa nul mai caute si sa-l lase in pace. Daca iti vorbeste urat si nu intelege o bati! Trebuie sa ai putin tupeu. Si eu am patit asa happy