| ana_5516 a întrebat:

Revin cu intrebarea:
Salut! Am nevoie URGENT de ajutorul vostru. Astazi am aflat ca sunt prezentator la serbarea de Craciun (care e maine 21.12.2010) si trebuie sa fac o introducere si poate ceva si mai incolo si vreau sa fie bine. Va dau programul ca sa ma puteti ajuta.

1. Dans popular - Clasa a VI-a

2. Colinde in romana, franceza si engleza - clasele a V-a si a VII-a: Clopotei, clopotei; Colinda vanatorilor; O, brad frumos

3. Obiceiuri traditionale de iarna (Capra) - clasa a VII-a

4. Colinde (Iata vin colindatori) si obiceiuri traditionale de iarna (Plugusorul) - clasa a VIII-a

5. Dansul Craciunitelor

Multumesc mult!

1 răspuns:
| Ascendent a răspuns:

Salut, spune profesorilor sa te ajute cu prezentarea. Si eu am fost prezentator la serbare, si doar mi s-au dat hartiile ca sa pot citi de pe ele pe scena. Prezentarea mi-au facut-o profesorii care se ocupau de acest lucru. Iti sugerez sa le spui profesorilor sa te ajute. Daca nu, poti face introduceri gen:
1. Intra in scena elevii claselor a VI-a care vor aduce atmosfera traditiilor romanesti interpretand dansuri populare
2. Urmeaza corul scolii, indrumat de profesorii (...numele profesorilor de engleza, franceza, romana) care vor prezenta colinde in limba romana, engleza si franceza.
3. Elevii claselor a VII-a tin sa ne reaminteasca de o traditie romaneasca practicata in preajma Sfintelor sarbatori. Ei sunt indrumati de profesorii (. numele profesorilor.) Va rugam sa ii aplaudati.
4. Iata ca nici elevii claselor a VIII-a nu sunt mai prejos, si ei simt atmosfera sarbatorilor de iarna si vor sa va intrebe "Primiti cu Colindul"?
5. Incheiem serbarea noastra cu o reprezentatie numita "Dansul Craciunitelor", coordonata de domnul/doamna profesoara (...numele.)
E un model. Chiar daca nu te ajuta nimeni, poti sa te gandesti si singur. Totusi eu zic sa nu eziti sa ceri ajutorul profesorilor care se ocupa cu organizarea.

Ascendent