| ana_5516 a întrebat:

Am nevoie URGENT de ajutorul vostru. Astazi am aflat ca sunt prezentator la serbarea de Craciun (care e maine 21.12.2010) si trebuie sa fac o introducere si poate ceva si mai incolo si vreau sa fie bine. Va dau programul ca sa ma puteti ajuta.

1. Dans popular - Clasa a VI-a
2. Colinde in romana, franceza si engleza - clasele a V-a si a VII-a: Clopotei, clopotei; Colinda vanatorilor; O, brad frumos
3. Obiceiuri traditionale de iarna (Capra) - clasa a VII-a
4. Colinde (Iata vin colindatori) si obiceiuri traditionale de iarna (Plugusorul) - clasa a VIII-a
5. Dansul Craciunitelor

Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Ade a răspuns:

Dragi parinti si bunici.Cu ocazia sfintei sarbatori de Craciun.Copii din clasa a VI-a, a V-a, a VII-a si a VIII-a au organizat o mic program pentru dumneavoastra.Prima data va avea loc dansul popular pregatit de clasa a VI-a.Colinde in limba romana, engleza si franceza pregatite de clasa a V-a si a VII-a. Obiceiuri traditionale de iarna, cum ar fi capra pregatita de clasa a VII-a.alte colinde si obiceiuri traditinale de iarna, de data asta pregatite de clasa a VIII-a.Si la final va fi dansul craciunitelor. Speram sa va placa si sa va simtiti bine.

| Ade a răspuns:

Am o fundita?

| ana_5516 explică:

As vrea ceva si cu rima poate putin haios