| ancaaaaaaa a întrebat:

Azi am aflat ca sunt prezentator la serbarea de Craciun si trebuie sa fac o introducere. Ma puteti ajuta?
Programul serbariieste urmatorul:
- corul scolio si al clasei
- o mica scenta de Craciun
- cateva urari de anul nou
- si cateva poezii de iarna si Craciun
P.S: as vrea ca introducerea sa aiba si unele chesti despre Craciun.

Răspuns Câştigător
| Lala a răspuns:

Ce dragut! Mult success si cat mai putine emotii! Eu cred ca o introducere originala si care sa atraga atentia ar fi urmatoarea:

Buna seara/ziua!
Dupa cum stiti cu totii, sunteti aici pentru a asista la serbarea de Craciun organizata de clasa noastra. In acest an va propunem ca toti cei care va aflati aici, parinti, frati, surori, bunici, unchi si matusi, sa intrati in atmosfera magica a sarbatorilor de iarna si sa calatoriti impreuna cu noi pana in Laponia, la Mosul! Daca ne concentram cu totii cu siguranta com reusi sa ne facem auzite dorintele iar Mosul va veni fuguta. fuguta sa ni le indeplineasca! Va uram tuturor niste sarbatori cat mai frumoase, cat mai calde si cat mai magice si o vacanta de neuitat! Vizionare placuta!

1 răspuns:
| mitzamihai a răspuns:

Stimati invitati!
In primul rand as vrea sa va spun tuturor sarbatori fericite, alaturi de cei dragi!
Impreuna cu noi,(aici spui clasa ex.clasa aIV a A ) sa intrati in magia sarbatorilor si mai ales a CRACIUNULUI, cea mai frumoasa si iubita sarbatoare din an!
In timpul serbarii noastre de astazi, va dorim o vizionare cat mai placuta!
(si in timpul asta tu zambesti si citesti clar si tare)
Sper ca ti-am fost de folos! Succes, si nu uita, FARA EMOTII!