| paupaulapaulina a întrebat:

S'a intamplat ca in vreun an la Eurovision Romania sa se claseze pe o pozitie mai mare de locul III? Cel obtinut de Paula Seling si Ovi in 2010 cu piesa Playing with Fire.

Va rog sa imi spuneti! Pentru cultura mea generala :p big grin.

Ofer funda si vot kiss kiss kiss.

1 răspuns:
| Mariaa_5869 a răspuns:

Romania nu s-a clasat la Concursul Muzical Eurovision pe o pozitii mai mare de a 3-a. Tara noastra a ajuns pe locul 3 si in anul 2005, reprezentata de Luminita Anghel si Sistem, cu piesa Let me try