| ɐzʇıןoʌɐıp a întrebat:

Sa dam doua nume la intamplare...Ana si Maria. Cele 2 fete sunt prietene de 8 ani de zile, doar ca deodata s-a intamplat ceva.Cu toate ca amandoua aveau un prieten(care culmea culmilor...se comporta foarte urat mai nou), se atasasera enorm de un nou tip(tipul acela devenind in scurt timp cel mai bun prieten al lor). Cand Ana a zis Mariei ca ii place mult de acel nou tip, Maria a razbucnit furioasa ca niciodata ea nu ar putea sa fie cu cel mai bun prieten al ei.Maria considera ca Ana va strica toata prietenia.Ana auzind astea i-a sugerat ca ar fi bine sa-l cheme pe acel baiat afara, la o discutie(si acel baiat o placea pe Ana). Cand s-au intalnit afara, Maria a sarit in bratele baiatului, lasand-o pe Ana cu mult in spate, admirand peisajul(cu toate ca stia ce simte Ana pentru el). Toata ziua a stat ca si scaiul de acel baiat, iar Ana in spate ii privea gandindu-se cum de prietena ei cea mai buna se poate da in halul asta la CEL MAI BUN PRIETEN AL LOR, DE CARE EI II PLACEA(tinand cont ca Maria a spus ca Ana va strica totul daca va fi cu el). La sfarsitul zilei, Maria la pupat pe obraz, iar Ana doar i-a oferit o imbratisare amicala. Dupa plecarea baiatului, Maria rade haotic spre ANA, spunandu-i:Cred ca ar trebui sa fiu cu el! Tinand cont ca Maria i-a zis Anei sa nu fie cu acel tip, iar acum ea vrea sa fie cu el, in ciuda tuturor argumentelor pe care le-a sustinut, ma face sa nu stiu ce sa mai cred.De ce a zis Maria sa nu incerce din moment ce acum,(cu toate ca stie sentimentele Anei), ea incearca? De ce s-a bagat toata seara in discutie? Voi ce parere aveti despre >intamplare? Are rost sa lupti contra prietenei tale?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna. Mie mi se pare ca tu esti "Ana".
Deci, draga "Ana" prietena ta a fost geloasa, pentru ca normal si ei ii placea. Faza este ca ea nu dorea sa faca nimic in privinta asta (deocamdata) ca sa nu strice prietenia, insa atunci a auzit ca tu vrei sa fii cu el, aceasta a realizat ca nu o sa-i pice bine. Sa va vada impreuna si ea pe dinafara. De accea nu ar trebui sa fii bleaga, sa zici doar vorbe si sa o lasi pe ea sa treaca la fapte. Poate esti o fire timida, dar hey el e cel mai bun prieten al vostru ( asta cu prietenia, mai e un pas pana la a fi iubit deoarece fetele si baietii nu prea pot sa fie cei mai buni prieteni laughing ). Ce vreau sa spun este ca trebuie sa lupti pentru el daca stii ca te place. Nu sa il sufoci cum face ea dar totusi sa ii oferi atentie in stilul tau. Chiar tu ai spus ca te place, iar cu el nu ar trebui sa-ti fie chiar asa de greu sa vorbesti si sa-i zambesti mereu.
Fii stapana pe viata ta, SUCCES! happy

2 răspunsuri:
| EuTeIubesc a răspuns:

Mie mi se pare ca Si mariei ii plk de acel baiat, si vr sa il fure Anei.Shi Maria cred ca e geloasa, si de aia a facut ce a facut.Dar, scuze, Ana a fost proasta ca i.a zis ca vr sa fie cu el. Acum cel mai bine e sa vb Ana cu tipul ala, sa.i explice, si poate intelege

| ToxxicSmile a răspuns:

Eu zic ca personajul negativ e evident Maria. Ana ar trebui sa lupte pentru acel baiat pentru ca el nu are nici o vina. Dupa cum ai spus si lui ii place de Ana. Maria vrea sa o faca geloasa pe Ana pentru ca evident si ei ii place de acel tip. ( de aceea a razbucnit furioasa) in toti acesti 8 ani ea s-a prefacut lasand`o pe Ana sa creada ca poate avea incredere in ea.

eu zic ca Ana sa fie mai indrazneata, iar data viitoare cand vor mai iesii sa sara ea in bratele lui iar lui o sa ii placa deoarece o place si asa Maria nu va ramanecu nimic.

Dar daca Ana nu vrea sa ii faca asa celei mai bune prietene a ei inseamna ca a orbit`o deja...

sper ca te-am ajutat happy...