| anonim_4396 a întrebat:

Sa incepem... de curand am fost la o preselectie de miss si am fost admisa, de la primele repetitii si pana acum toate colegele mele isi baga unghia in gat si datorita acestor fitoase, geloase acum toata clasa ma i'a peste picior si prietena mea acum sta cu niste fete pe care inainte le barfea la greu straight face. so... cu ce'am gresit? si in principiu... cum as putea sa'mi refac inaginea si ca relatia dintre mine si colegii mei sa fie un buna?hee hee :*

Răspuns Câştigător
| Alinutza_2406 a răspuns:

In primul rand te felicit pntc ca ai fost admisa la preselectie happy Tu nu ai gresit cu nimic, e vorba doar ca sunt geloase si nu ar trebui pntrc tu esti prietena lor, ar trebui sa te sustina. Incearca sa vb cu ele si sa le spui ca esti tot aceeasi fata de inainte, ca daca ai ajuns miss asta nu inseaman ca nu trebuie sa mai vb cu tine sau sa se comporte diferit.

2 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Ei sunt foarte gelosi pe tine! Clar! Depinde ce vrei tu sa faci : sa renunti la el si sa iti recapeti colegi sau sa continuui si sa ii pierzi. Oricum daca se comporta asa ei si pritena ta nu sunt prieteni adevarati. Eu iti recomand sa incerci sa discuti putin cu ei si sa ii intrebi de ce fac asta. Dar ar fi mai bine sa stai departe de fosta prietena pentru ca daca ea face asta inloc sa se bucure pentru tine inseamna ca nu o prietena buna din pacate. Incerca sa iti gasesti o alta prietena care esti sigura sa nu te va lasa la greu cum a facut aceasta,, prietena ``. Uneori viata doare. Oricum fii cea mai buna la concurs si nu renunta la el! Da tot ce poti! Succes! Eu merit o funda?

| alina44 a răspuns:

Important e sa faci ceea ce iti place tie. Un concurs de miss nu trebuie obligatoriu sa iti schimbe personalitatea.Probabil colegele tale sunt invidioase si din aces motiv se comporta asa.Eu cred ca asta e un test pentru persoanele care ti.ar fi alaturi mereu.Asteapta! Exista si persoane care stiu sa aprecieze happy Succes:*