| MamaMiaaa a întrebat:

Sa uitat cineva la Activitati paranormale? Imi puteti povesti un episod?

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Nu stiam ca exista serial. Eu m-am uitat de exemplu la un film, "Activitate paranormala" partea a 2a. Ma gandesc ca daca iti povestesc cate ceva din film va fi cam acelasi lucru, adica sa-ti faci o idee, deoarece cred ca sunt cam la fel...
In film era vorba de o familie care locuia intr-o casa bantuita de un demon. Acesta ii bantuia pentru ca in trecut, matusa actualilor proprietari ai casei a facut un pact cu demonul sa se imbogateasca in schimbul vietii primului baiat nascut in familie. In mod evident, familia asta avea un bebelus baiat care, conform arborelui genealogic, era si primul baiat nascut de cand s-a facut pactul. Deci viata lui trebuie luata. Si astfel incep activitatile paranormale ca sa zic asa si totodata partile de groaza din film. Unele momente sunt pline de tensiune si sunt chiar foarte misto. Revenind, pe la finalul filmului, apare o tipa (cred ca fantoma matusei) si il ia pe baietel dupa ce ii omoara pe parinti. E fain ca nu sare niciun strop de sange, daca ma intelegi laughing Intr-adevar, finalul e destul de ciudat sau, ma rog, ambiguu.
Ok, sper ca te-am ajutat chiar daca n-am vorbit despre episoade!