| Insurgent a întrebat:

Sa zicem ca inveti mult ai numai note bune toti profesorii te iubesc sh chestii din astea mrg in viitor vei fi cineva, dar frate sa nu faci nikiodata vreo chestie mai rebela nici chiar asa...adica ma gandesc ca nu e chiar super bine, vreau sa zic ca pentru adulti [parinti profesori] e f bine dar pentru cei de varsta ta [vreau sa zic ca majoritatea adolescentilor din ziua de azi nau nici cel mai mik interes fata de scoala sh tu tot timpu ]. in viitor copii din ziua de azi vor creste mari si nu cred ca se vor schimba dar in schimb adultii nu vor mai fi

Adica nu stiu dk gandesc asa sincer

Voi ce ziceti
Ps:Nu e vb despre mine! eu am luato cam razna ca sa zic asa sunt din categoria adolescentilor din ziua de azi [dar totusi nu f exagerathee hee ]rolling on the floor

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu vad intrebarea in ce scrii tu aici. E adevarat ca o buna parte din adolescenti nu prea au treaba cu scoala dar sunt si o parte care considera scoala ca, ceva bun fara de care nu poti sa faci ceva in viata asta. Iar parerea ta ca, copii din ziua de azi vor creste si nu se vor schimba e una gresita.Ai sa imi dai dreptate peste ani nu acum.Intrebarea aia tampita pusa de profesori copiilor din clasele primare, ce vrei sa te faci cand vei fi mare are un sens. Tu chiar ce vrei sa faci cand vei avea 20 25 de ani? Gandeste-te la asta doar.Nu e ceva grav sa fi rebel doar ai varsta ce o ai dar atentie sa nu pici in prostie doar.Cu timpul ai sa iti schimbi si tu gandurile ai sa vezi acum nu prea conteaza.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede că nu prea dai pe la şcoală...