| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca maine la scoala ta ai avea in clasa o colega noua! Dupa o saptamana incepi s-o cunosti pe acea fata:este fata care n-are tupeu,plange intruna,este crescuta doar de un parinte,toti o vad o nebuna,cei de la alte clase se iau de ea,o batjocorasc,iti dai seama ca acea fata invata bine,a dat meditatii la matematica,cand ajunge de la scoala face temele cu sora ei si ii ia in jur de o ora, dupa acea isi face temele de la 8 seara pana la 12 seara! De acea fata se ia x de ea,si ii zice ca daca ii da o palma o pune la pamant! Afli despre acea fata ca este in plasament,si este o fata neinteleasa,sufera ca nu primeste atentie,nu este bagata in seama si toti au ceva cu ea! Desi toata lumea o au la prieteni,si o cunosc,toti stiu ca invata bine,se mai ia un coleg din scoala si comenteaza la ce posteaza ea pe internet,lumea ii zice ca nu ei dau cereri la o nebuna,dar este o minciuna! In realitate acea fata pune pe wapp ceea ce simte si mai ales ceea ce nu ar avea curajul sa zica in realitate! Mama ei vine la scoala sa se ia de copii care o batjocorasc, dar nimic nu se schimba.Toti ii zic ca nu ar avea curaj sa fumeze,sa chiuleasca,sa fie rebela! Toti ii zic ca este inchisa in ea,o ciudata,o nebuna,dar familia o iubeste! Ea zice ca n-o sa se casatoreasca niciodata,vrea sa ajunga in parlament,si mai ales ca nu vrea sa aiba niciodata un iubit si vrea sa fie alaturi de familia ei! Cand cineva se ia de ea,plange,zice mamei ei, si da numai mesaje lungi colegilor ei! Ce sfat i-ai da acestei fete? Dar care este parerea ta despre aceasta fata?

Răspuns Câştigător
| lilianaadelina a răspuns:

Sfat: sa lupte orice ar fi, sa nu se dea batuta ca tot raul va fi spre bine si ca sunt mandra de ea ca persoana deoarece e un adevarat model pentru toti
dar totusi sa aiba grija pe viitor

| Stefany23 a răspuns (pentru lilianaadelina):

Multumesc pentru raspuns, dar cum adica sa aiba grija pe viitor?

| lilianaadelina a răspuns (pentru Stefany23):

De cele mai multe ori, persoanele care au trecut prin "Iadul social" au tendinta de a fi mai distante si reci cu cei din jurul lor, fiindule frica de batjocora
si sa nu indeparteze persoanele care chiar tin la ea

| Stefany23 a răspuns (pentru lilianaadelina):

Ok,multumesc!

| lilianaadelina a răspuns (pentru Stefany23):

Cu placere, sper sa iti fi fost de ajutor

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca nu are mai mult de 15 ani. Crescand o sa se maturizeze si o sa isi schimbe mult din mentalitatea care o are si felul cum se comporta. Nu e inca timpul pierdut sa ii vina mintea la cap. Inca e o copila.

| Stefany23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns!

| anonim_4396 explică (pentru Stefany23):

Pentru putin

| Ara997 a răspuns:

Timpul o sa treca.nu te pune cu prostii,(is multi si odihniti)
O sa te maturizezi si o sa controlezi altfel lucrurile.
ca o sugestie : Renunta in a te face "remarcata" online unde fiecare sa da in stamba cum se spune.
iti sugerez o carte buna sa citesti cand ai ragaz:
"Facebook-fabrica de narcisism" - autor teodor baconschi