| Rquw a întrebat:

Saalut! Sunt clasa a 8 a iar dupa gimnaziu vreau sa fac o scoala profesionala deoarece eu personal nu ma vad la facultate, pe mine ma atrage foarte mult serviciul de operator CNC si imi doresc sa ma duc la o scoala profesionala din Brasov pentru a invata aceasta meserie care este foarte cautata, dar problema este ca eu stau destul de prost cu matematica si nu stiu daca imi trebuie matematica pentru a practica acest job si daca imi trebuie matematica, imi puteti spune ce anume?

2 răspunsuri:
| PrundeaDavid a răspuns:

Salut eu am terminat anul acesta la spgk și am obținut specializarea de operator cnc, dar îți recomand să faci un liceu deoarece, dacă dorești sa promovezi bacalaureatul trebuie sa faci în total 6 ani de liceu

| Rquw explică (pentru PrundeaDavid):

Mersi pentru raspuns. dar imi poti spune daca tu ca operator cnc folosesti matematica sau nu?