| Lakes a întrebat:

Sal am un prieten care o inseala pe iubita sa vreau un sfat ce sa fac sa ii spun ca o inseala sau nu?

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Normal ar fi sa nu ii permiti acestuia sa isi bata joc de ea, daca esti prieten/a si cu ea, pentru ca banuiesc ca daca te pui ii situatia ei, nu ti-ar placea sa patesti si tu la fel!
Insa, cand e vb de prieteni, de multe ori e mai bine sa taci, pentru ca risti sa ii pierzi pe amandoi ca prieteni, si sa iti spun si de ce!
Poate ca tu ii spui fetei ca o inseala, dar, baiatul o sa se supere pe tine si te da la o parte, apoi poate ca o sa il ierte si el o sa ii interzica fetei sa mai aiba tangente cu tine! si tu ramai de pacalici!
Asa ca, cred ca ar fi mai bine sa ii lasi in pace, o sa isi dea ea seama intr0un final ca este luata de proasta, pentru ca toate astea pana la urma se afla!
Daca vrei neaparat sa ii spui, fa-ti un id fals, intra pe ea si spune-i sa il urmareasca si sa nu ii spuna ca stie ceva, si o sa il prinda singurawinking si nu va afla nimeni ca tu ai fost in spatele acelui idwinking

| Lakes explică (pentru AlinaaAli):

Treaba e ca iubata sa e cam proasta si nu prea judeca.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Lakes):

Nu conteaza cat e de proasta, e relatia lor si nu ar trebui sa te bagi, pentru ca nici tie nu ti-ar placea sa se bage alta in relatia ta, oricat ai fi de proasta, adevarat?

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Pai cred ca asta nu prea e treaba ta.
Pentru ca tot timpul intermediarul nu ajunge bine.
Pana la urma cred ca o sa se prinda si ea.
Daca aparent lor le este bine, eu zic sa-i lasi in pace.
Si n-o sa-ti pierzi nici un prieten asa.

| vldut a răspuns:

Dupa mine unu nu ar trebui sa i spui k o sa te certi tu la sfarsit cu prietenu.Normal ar trebui sa i spui dar cu timpu o sa isi dea ea seama singura o inseala