| Simion_Gabryel_1986 a întrebat:

Am o problema!
Imi place foarte mult de iubita prietenului meu si ia ma place
Dar nu vreau sa-mi pierd un prieten... dau funda pentru un sfat bun.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Sentimentele nu ai cum sa le negi iar faptul ca ii vezi mereu impreuna si etc nu iti fac bine.
Pune in balanta cat conteaza prietenul tau si cat conteaza dorinta de a fi cu ea si vei sti ce sa faci

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Tie ti-ar placea ca prietena ta sa placa pe altcineva, cand e cu tine? Fii serios, lasa-i in pace ca sunt atatea fete in lumea asta! De ce tocmai iubita prietenului tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca ar trebui sa continui cu ideea ca este a prietenului tau si nu vrei sa il ranesti.
Cel mai bine este sa iti iei gandul de la ea (si ea de la tine) si sa va vedeti de viata. Daca simti nevoia unei iubite atunci bancul e plin de pesti cum s-ar spune, sigur gasesti una pe placul tau.
Daca nu iti poti scoate iubita amicului tau din cap cel mai bine este sa vorbesti cu prietenul tau si sa ii marturisesti adevarul intr-un mod cat mai frumos si sincer posibil.

| petitconseil a răspuns:

Asteapta pana il paraseste ea pe el, apoi o iei tu.Cum adica sa iti placa iubita prietenului tau? Se vede ca nici ea nu are sentimente pentru el, plus ca daca ve-ti fi impreuna, asteapta-te sa ii placa de altcineva chiar si in timp ce este cu tine.Pentru ca dupa cum vad eu, cam asa functioneaza toata treaba asta.winking

| Adrian1555 a răspuns:

Niciodata,dar niciodata nu pune prietenia pe locul 2
Fetele vin si pleaca
Dar unii prieteni sunt acolo si 10 ani de zile