| mariansergiu13 a întrebat:

Sal,ce credeti cum as putea sa-mi fac o prietena? Sunt foarte trist mahnit si frustrat,din fire sunt un tip foarte linistit cu care poti sa te intelegi.Absolut tot prostul este intro relatie cu cineva dar care tot odata nu stie sa o pretuiasca,si altii frate care ar dorii cu adevarat o relatie serioasa stau pe tusa,din ce motive naiba stie ca tot stau si ma gandesc si pur si simplu nu stiu ce sa schimb la mine,cum am mai zis sunt un tip linistit,nu fumez,nu beau,nu umblu prin cluburi, mda si foarte foarte timid (totusi exist). Cine stie poate cer eu prea multstraight facenu mai stiu ce sa facstraight facestraight face.

6 răspunsuri:
| AdrianL a răspuns:

Tot prostul are o prietena.Pentru toti prostii exista si proaste.Incearca sa gasesti una cam ca tine si da cam toti astia badarani care nu vor nimic serios au multe iubite da din cate am observat au tupeu mult si cred ca asta ii ajuta.Habar nu am, da' acum eu zic sa ai rabdare ca ai si tu una pusa deoparte incearca sa gasesti o fata care e cam ca tine timida si ea si o sa vezi ca o sa va intelegeti de minune.Fi tu insuti regula de aur nu incerca sa fi altcieva si nu te stresa, fi calm comportate ca si cum ar fi unul dintre prietenii tai cei mai buni.

| William a răspuns:

Asta e problema frate nu fumezi, nu bei, nu umbli prin cluburi si te comporti frumos cu fetele.

Răspuns utilizator avertizat
| beebyy a răspuns:

Sunt site-uri de socializare si gasesti multe persoane(mie imi place Twoo.com) cine stie unde e norocul.e adevarat ca lumea din ziua de azi nu prea mai apreciaza ce este bun, dar sigur mai sunt fete si baieti care stiu sa aprecieze asta, sa speram totusi.

| Anamarry a răspuns:

Dar nu ai nevoie de o iubita ca sa te simti bine! Dar daca vrei neaparat una,incearca sa iesi mai mult,baga-te in seama cu fetele,fi relaxat,dezinvolt, si cel mai important:fii tu insuti! Nu incerca sa pari altcineva in speranta ca vei impresiona fetele! Daca iti place o fata, integreaza-te in anturajul ei, gaseste lucruri in comun(dar nu te transforma intr-un pampalau din ala care e de acord cu tot ce zice ea).Dar sa stii ca vei gasi si tu o fata la momentul potrivit.O sa apara cand te astepti mai putin, cand o sa ai mai mare nevoie de ea.Deci,nu dispera! P.S.toti prostii au o relatie tot cu proaste, care mai tarziu sufera si isi dau seama ce proaste au fost(cine se aseamana se aduna, nu?), si abia apoi vor stii sa aprecieze un baiat de treaba.

| AdytzuDaniel a răspuns:

Hmm eu cred ca in celmai mult caz Fetele sunt atrase de baietii"Smecherasi"daca ma intelegi ce spun eu zic sa ai mai multa incredere in tine si sa prinzi tupeul necesar.Nu te stresa din cauza asta pentru ca lumea este plina de fete care te asteapta si le astepti.Nu este capat de lume. Sper sa te ajutehappy