| violet a întrebat:

Imi trebuie ajutor.Sunt indragostita dupa un tip, si nu stiu despre ce sa vorbesc cu el cand am ocazia! va rog dati-mi subiecte!

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vb despre ceva care va incanta pe amandoi.big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tu intalnestete cu el, nu cred ca veti sta ca mutii. Planurile nu tin niciodata.

assiris
| assiris a răspuns:

Pai ce stim noi de el. Ca doar daca noi o sa-ti spunem sa vorbesti cu el despre poezie si el nu suporta poezia, mai rau faci. Mia de exemplu daca ar incerca sa imi vb de fotbal ar face o greseala caci nu prea e subiect de discutie pentru mine si m-as simti stanjenit

| andreutz a răspuns:

Mai bine nu mai vorbiti atat si treceti mai repede la fapte! big grin

| raluca_4573 a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu pana acum vreo 2 saptamani! imi intrebam toate prietenele si imi facem notite cu subiecte...si in fata tipului ma pierdeam...asa ca m-am hotarat sa vorbim despre ORICE! ma leagam de orice vedeam si spuneam orice imi trecea prin cap! la inceput mi-a fost frica caci el era cu 4 ani mai mare si am crezut ca o sa ma creada puerila! dar pana la urma fost bine.caci am fost eu insami.si el ma cunoscut pentu ceea ce sunt! sfatul meu: vorbeste despre orice.muzica.filme.daca e tipul intelectual chiar si despre scoala. oricum daca va potriviti discutia o sa mearga de la sine! succes!

| J7anine a răspuns:

Vaaaai cum se chema filmul in care tipa isi face biletel cu subiecte pe care sa le poata discuta la first date cu un tip dupa care i se aprinsesera calcaiele. si i-l mai si arata& explica pentru ce e! happy trebuie sa-l vezi big grin

| J7anine a răspuns:

Filmul ala era de fapt o piesa de teatru - Mondscheintarif scrisa de Ildikò von Kürthy. foarte fainawinking!

| galileo a răspuns:

Ceau. Tu singura iti vei da seama ce sa vorbesti cu el. Pune intrebari, si el iti va pune-astfel veti avea oportunitatea sa va cunoasteti mai bine. Cand vei stii ce ai place, ce hobby-uri are, ce aveti in comun veti avea subiecte de discutie... si vei observa ca timpul se scurge prea rapid. Sper sa reusesti. Descopera persoana iubita in profunzime si nu va veti plictisi deloc (asta daca esti cu el din iubire si nu din pasiune)winking.

| andryka a răspuns:

Cred ca nu e vorba de subiecte .desi. ai putea vorbi despre orice. ploaie, vant, politica, sport, arta, filme, muzica, party-uri, scoala... bla bla
Cred ca e vorba de obsesia pentru el... sau obsesia de a vorbi cu el. Incearca sa fii u, sa nu-mi mai pese. Cred ca naturaletea intotdeauna atrage cel mai mult. Daca nu-l atrage naturaletea ta.nu ai ce face... lasa-l. pentru ca. in mod sigur nu iti merita atentia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal si tie! Poi... pai. mie mi-ar placea ca o tipa sa abordeze in discutie situatzia guvizilor din Marea Neagra...glumesc. Cred ca trebuie sa discuti despre ce iti place cel mai mult sa faci. Asa are ocazia sa te cunoasca si sa accepte sau nu prietenia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre iubire, sinceritate, prietenie, sex, religie, drepturi egale, despre politica, incalzire globala, cutremure, parinti, frati, parinti, serviciu etc, etc, etc,. vorbeste nu tacea ca e de rau.

| violet explică:

Faza e ca nu stiu c intrebari! si nu pre im ip lac lucruri...habar n-am. e o senzatie naspa!

| mihait a răspuns:

Cred ca e simplu, cauta despre zodiile voastre ce subiect de discutie ar fi interesant, stiinta, arta orice in asa fel incat sa fie interesant pentru amandoi