| YourDeath a întrebat:

Sal'tari! Intrebare pentru fete, de la un baiatlaughing Ma "manca-v-as gura voastra", nu va intelegstraight face Daca ne-am cunoaste, cum ati vrea sa fiu cu voi? DIrect si sincer? Sau opusul?laughing Pentru ca eu sunt direct, si am observat ca la multe intrebari la care raspund direct, se "supara" fetele pe minelaughing De exemplu, pe la inceputul anului scolar, ma intreaba una "Ti-a fost dor de mine?", si eu i-am zis scurt NUlaughing Si mi-a dat o palma, dar nu pe fatalaughing Si alte cazuri asemanatoare, si diferite. Asta nu inteleg: vreti sa va mintim, sau sa va spunem mereu adevarul?laughing

4 răspunsuri:
| Essence a răspuns:

Nu intotdeauna este bine sa fii atat de direct. trebuie sa combini sinceritatea cu subtilitatea.

| zurick a răspuns:

Te rog frumos sa pui aceastaintrebare si pe (dar sa precizezi T/A)
Pai daca voi credeti ca toate-s la fel, normal ca v-o luati in freza.

| INȚ a răspuns:

straight face asa ba
asculta fetele au o oarecare convingere
Sa nu mai fii asa de direct straight face
S-ar putea sa-ti dea o fata cu ceva in cap daca esti prea direc (Dhomne pe mine ma doare capul dor gandindu-ma)

| DraCuShoara a răspuns:

Salut! Sincer...prefer baietii directi, care spun adevarul in fata decat "lingaii" care mint in ultimul hal...Mai bine imi iau o plama mai devreme decat sa imi para rau mai tarziuwinking