| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Am si eu o problema. Pe 1 August, 3 profesori din liceul meu organizeaza excursie la mare. vreau sa ma duc dar imi este rusine. Sunt foarte gras. Am 90kg si cam 1.75 inaltime. M-am apucat de sala de vreo 2 saptamani dar nu prea se vede. Nu prea am cum sa slabesc intr-o luna. Sa nu ma mai duc? Daca renunt saptama asta pot sa mai iau banii inapoi. Nu stiu ce sa fac...

3 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

De slabit intr-o luna foarte mult nu ai cum, doar -3kg maximum -4kg date jos si alea cu efort. Daca vrei sa te duci ar trebui sa ai taria sa nu iei in seama comentariile rautacioase, daca stii ca poti sa nu pui la suflet cred ca nu ar trebui sa o ratezi, in chimb daca stai prost emotional, nu prea te vad bine dupa asta. In schimb e bine sa mai auzi si cate un comentariu de genu, pe mine acelea m-au ambitionat cel mai mult sa fac pasul de a slabi. Nu te judec, am trecut prin asta si stiu ca e greu, dar inceputul e mai dificil, pe parcurs te vei obisnui. Fa-o pentru tine, ci nu pentru altcineva.winking

| SpeșălGirl a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci.Chiar daca unii te-ar critica, nu te supara.Esti om si ai dreptul ca oricine altcineva la distractie.Tu fa ce-ti place, si lasa-i pe ei sa comenteze. Aveam si eu un baiat in clasa, care era gras si toata ziua numai despre el vorbeau colegii.Si asta nu se simtea prost, ba chiar venea cu noi si zicea si el cate o gluma, radea si nu-l afecta cu nimic.Pana la urma asta esti tu, e bine ca ai avut ambitia sa te apuci de sala, s-o tii tot asa.Gandeste-te ca daca nu mergi la mare anul asta, mai ai de asteptat o gramada.Merita? Doar pentru niste copii needucati? Deci ti-am zis, du-te, distreaza-te si nu ii baga pe restul in seama.Si pana la urma poate nu o sa fie asa cum iti imaginezi. Oricum, imagineaza-ti ca dupa vara o sa faci sala din nou toamna si o sa ajungi sa arati foarte bine si nimeni nu o sa mai rada.Deci,du-teeeee! Si distractie placuta! :*

| IonutIoni123 a răspuns:

Cel mai repede slabesi prin regim alimentar trebuie sa ai foarte multe mese pe zi dar sa mananci cate putin la fiecar, gen cate o masa la fiecare ora (cad ai putine mese dar foarte consistente in inunzi sangele cu insulina si risti sa te ingrasi mai rau). Daca ti regim alimentar si lucrezi si la sala, mai ales la banda, biciclete sac de box si tot ce tine de exercitii cardio poti slabi si 10 kg intr-o luna si te asigur de asta. Primele kg de l-ai jos cel mai repede, pentru ultimele e mai mult de munca, bafta.
Poftim un sfat, fa-ti un sefie in oglinda acum cu 90 kg si inca unul peste o luna doua de regim si sala.