| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, clasa a 9a, colectiv nou, si deja am aflat de la colegi ca ma place un baiat. Astia tot insista sa ne cuplam, dar eu nu stiu ce sa fac.
Gen
Si eu il plac
Dar nu il cunosc chiar asa de bine
CE SA FAC? Help!

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu iesi cu un coleg atata timp cat nu esti sigura ca o sa fie ceva serios.

Dupa, daca va despartiti, o sa il vezi zilnic si o sa fie ciudat. Plus ca aceeasi colegi care acum va incurajeaza o sa va cam tina evidenta la anumite lucruri. (barfe)

Mai bine ar fi sa nu amesteci scoala cu relatiile dar pana la urma este decizia ta... asteapta sa faca el primul pas si dupa vezi ce iese.

| Lzehxo a răspuns:

Vorbeste cu el, iesiti si cunoasteti-va in particular, distrati-va si dupa poate veti fi impreuna.

| AnaMariaGerman a răspuns:

Trebuie să ai grijă. Dacă cumva o să fiți împreună și după o să vă despărțiți, o să vă tratați urât unul pe celalalt. Gândește.te că sunt 4 ani. Mai ai totuși timp să vă cunoașteți mai bine ca după aceea să iei o decizie. Eu am avut o astfel de poveste și ne.am certat după câteva săptămâni rău de tot. Nu ne.am mai vorbit toată perioada liceului. Am avut oarecum noroc că era de la altă clasă, clasa vecină.
Îți spun doar atât: ai grijă!

| ComaAlcolica a răspuns:

Daca el te place si tu il placi ceia ce deja ai spus aici big grin Du-te si distreaza-te intrebal daca vreti sa iesiti undeva sau poti sa astepti sa te intrebe el asta, nu are ce sa se intample rau. OK deci du-te si distrazate cu el laughing Bafta

| Xdreaper21 a răspuns (pentru ComaAlcolica):

Daca il invita ea el va fi umilit si va zice probabil nu
Noi avem un orgoliu destul de mare cand e de invitat o fata