| avelinacsyu a întrebat:

Sal TPU. Imi place de un baiat care are prietena de cateva zile. Acesta se despartise de cineva si imediat dupa s-a pus cu actuala impreuna. Tipa nu il place, am vb cu ea ca suntem prietene, ea e cu el doar ca baiatu sa nu sufere. Mereu il ajut si il consolez pentru ca mai tot timpul e trist. Dar faza e ca el o cam place pe tipa. Relatia nu e de durata, dar chiar nu pot sa renunt la el, dupa ce se desparte de aia cum sa ii spun ca il plac? suntem prieteni buni si e foarte dragut cu mine mi-a trimis si un emoji "????" cu "NB". Stiu ca iar o sa sufere dupa ce se desparte de aia, credeti ca ar mai trebui sa stau dupa el? Mai incolo chiar cred ca am putea fi impreuna dar nu stiu... Sfaturi pls

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Parerea mea este sa incerci, dupa ce se desparte de acea fata incearca sa intri in discutie cu el si sa-i spui fara frica ca il placi, daca si el va avea sentimente pentru tine atunci iti va retrimite un mesaj, eu zic sa incerci nu ai nimic de pierdut, Bafta!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti astepta dupa el sau iti cauti alt iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înseamnă „dar chiar nu pot să renunț la el"?
Are curul de aur sau care-i treaba?