| alexradu0 a întrebat:

Sal TPU. Mam cam plictisit de viata asta. Haideti sa va spun de ce: deci in timpu scoli ma trezesc,ma duc la scoala vin acasa stau pe pc dupa ma culc. temele le fac de obicei la scoala ca ma plictisesc sa stau sa il aud pe prof sau profesoara cum "ciripeste" despre fizica, romana, mate... e f. plictisitor. prieteni am vreo 2-3 cu care ma inteleg bine dar sunt singur. nu stiu cum se face dar si la scoala imi merge greu adica am note rele(5-7) si in dragoste imi merge rau crying nu stiu ce naiba-i cu ghinionu asta la mine. incerc si eu sa ma indragostesc de cineva dar nu gasesc pe nimeni. m-am indragostit odata de o fata happy mi-a mers bine o zi dupa aflu bine ca m-a lasat! CE NAIBA? de ce mie mi se intampla mereu astea :'( n-am si eu o prietena cu care sa vorbesc mai mult sa imi petrec timpul cu ea mai mult. mama munceste, tata e bolnav si eu stau si "prind peste intr-un lac inghetat ca prostu"! :'( totu imi merge rau, nu stiu de ce. m-am saturat de viata cu jocurile... am jucat multe jocuri si pot sa spun ca la jocuri is de nota 10+ si la pc-uri ma pricep f. bine. m-am saturat pur si simplu de viata asta crying e asa de naspa pentru mine. la scoala imi vad de ale mele nu ma bag in treaba altora (adica nu sunt ca >ceilaltiobraznici). vreau si eu pe cineva cu care sa discut sa imi petrec timpu. dati-mi si mie niste sfaturi va rog. toate sfaturile sunt bine primite

Răspuns Câştigător
| merry5 a răspuns:

Salut!
te inteleg f.bine,aceasta rutina de zi cu zi nu poate sa nu iti lase amprenta in suflet.stii sincer vorbind de o perioada simt exact ce si tu...desi sunt o fire mereu pozitiva, ajung acasa si pling, ma simt dejamagire, si singura, am inceput sa observ 100 defecte ce tine de mine... pina recent am inteles ca totul depinde de mine, principalul e sa acepti situatia asa cum e, desi suna dur
acepta
nu poti face nimic.cineva imi va scrie ca sunt pesimista si vb aiureli dar asa este, doar cu timplul totul o sa se schimbe, si in momentul cind va aparea acea persoana care te va face sa uiti de toate, si iti va lua tot timpul zilei.cind te simti singur daca vrei poti scrie-mi, o mai vorbim suntem ambii de pe anonim laughing)

13 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Cine a zis ca doar tu ai ghinionul asta? Crezi ca eu stau mai bine ca tine? Deloc singur, 2-3 prieteni iesit in cluburi/cafenele nu ca nu am cu cine. La jocuri ma pricep, insa n-am un PC performant pentru asa ceva, si nici nu am de gand sa bag bani in Pc, care te costa in jur de 3500-4000 de ron langa mai pun atat si cumpar o masina SH. Viata ne-o da la toti in parte, insa n-ai ce-i face. Destinul nu-l poti schimba.Traieste viata asa cum e distreaza-te, rade, iesi cu prietenii si cam atat n-ai nevoie de mai mult in viata. Apropo un sfat: Doar pentru ca il vezi pe vecinu' cu o gasca de prieteni fiin 10+ mergand in club nu inseamna ca el are prieteni adevarati.Cateodata e mai bine sa ai prieteni adevarati decat falsi.Nu cantitatea, calitatea conteaza.Bafta.

| alexradu0 explică (pentru Pool77):

Multumesc pentru sfat.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Uff as vrea eu sa fim prieteni ff buni poate asa nu o sa mai crezi ca ai ghinion kiss*

| BeAmazing a răspuns:

Cauta sa cunosti mai multe fete, niciodata nu sti cine se poate indragosti de tine (si poate simti si tu la fel pentru ea). Fi vesel, optimist si nu le mai pune toate la suflet! Ocupa-ti timpul cu ceea ce-ți place! Mult succes!

| alexradu0 explică (pentru BeAmazing):

Ai dreptate. multumesc happy

| ChioLino a răspuns:

Iti propun sa te apuci de un sport, sau sa te joci cu prietenii tai intr-un Co-Op pe alte jocuri, sau sa faci miscare (gen sa fugi si tu cati-va metri) sa te mai plimbi ascultand muzica
sau sa-ti creezi un site in rezolvarea errorilor de la pc (ca te pricepi) sa-ti faci site iti propun ucoz.ro

| alexradu0 explică (pentru ChioLino):

Iti multumesc pentru sfat sa ai o seara frumoasa big grin

| LittleA a răspuns:

De ce nu incerci sa iti faci un hobby? Ai incercat sa citesti o carte? Am trecut si eu printr-o chestie urata in care eram singura si nu aveam chef de nimic. Spuneai ca iti place sa stai la calculator. Fa din asta ceva mai mult. Mie de exemplu chiar imi place scoala si sa aprofundez ceea ce ma intereseaza... Cat despre dragoste nu stiu ce raspuns sa iti dau pentru ca nu prea intru in astfel de chestii... imi place sa imi fac un scop pe care sa il ating si asta impiedica uneori cealalta parte a vietii. De prieteni nimeni nu va duce lipsa dar trebuie sa ii cauti. Nu fii inchis. Nu ramane la persoanele vechi care te ranesc. Eu am o prietena in Ecuador pe care am cunoscut-o pe un site ( we heart it ) in mod intamplator laughing De asemenea daca nu ai incercat sa practici un sport, ar trebui sa o faci. S-a dovedit ca sportul chiar ajuta la odihnirea creierului si chiar te face sa te simti mai bine. Ce zici? happy

| alexradu0 explică (pentru LittleA):

Va multumesc la toti pentru sfaturi big grin sa aveti o seara frumoasa happy chiar mi-ai fost de ajutor aceste sfaturi happy

| LittleA a răspuns (pentru alexradu0):

winking