| anonim_4396 a întrebat:

O prietena de-a mea se muta in bucuresti la vara. Acum e in clasa a VII a ( deci trece intr-a VIII-a). Vrea sa se duca la liceul de arta si a intrebat daca poate sa se duca intr-a opta acolo sau nu. Canta la chitara ( de vreo 2-3 luni). As vrea niste sfaturi. Oricum v-a trebui sa se duca la alta scoala acolo pentru un an, dar ea vrea la liceul de arta.

Răspuns Câştigător
| DeEa9904 a răspuns:

Da poate sa mearga si intr-a VIII a.Merge la scoala aceea de arte si vorbeste cu dierctoarea si ii zice ca vrea sa sa mute acolo. Si daca directoarea este de acord sa vina la acea scoala, merge apoi la scoala voastra si vorbeste cu secretara sau directoarea si le zice ca vrea sa sa mute, ii da fisa de transfer si fisa matricola si se poate duce la scoala din Bucuresti. Funda?