| anonim_4396 a întrebat:

O prietena de-a mea mi-a pus o intrebare si nu stiu ce sa-i raspund asa ca m-am gandit ca m-ati putea ajuta.

Ea se muta la vara in bucuresti. Acum e in clasa a-VII-a. S-a apucat sa cante la chitara de cateva luni si ii place chiar foarte mult. M-a intrebat daca se poate in clasa a opta sa se inscrie la liceul de arte din bucuresti (despre care a auzit ca se face si gimnaziu). Poate sau nu? Adica ma refer daca are ceva ca vine acum in clasa a opta si nu e acolo de mai de mult (a cincea).
Asteapta un raspuns de la mine pana maine.

Ms anticipat :*.

Răspuns Câştigător
| stefania_4695 a răspuns:

Nu sunt sigura daca ii va fi bine mai ales ca se va acomoda cam greu fiind si ultimul an de gimnaziu.
Eu una i-as spune sa mearga caci acela e visul ei dar as mai sfatui-o sa mearga de la anul direct in clasa a-IX-a pentru ca s-ar putea sa nu reuseasca sa se integreze asa de repede.
Pentru mai multe informatii poti suna la numarul de telefon al scolii pentru a primi mai multe informatii 021/314.55.29,