| maxim341 a întrebat:

-sal TPU, sunt baiat si sunt in clasa a 10 a, problema mea este ca ma simt intimidat de ceilalti colegi mai mari sau de aceeasi varsta in sensul ca nu pot sa ripostez cand ma insulta sau cand isi bat joc de mine, nu imi place sa injur (asa mi-a zis un coleg sa faclaughing tot ce pot sa fac e sa ii evit da ma enerveaza ca imi calc pe orgoliu de fiecare data cand fac asta, ce credeti cum ar trebui sa actionez sau ce ar trebui sa zic, pentru a nu mai fi vazut ca un bolovan care nu riposteaza

2 răspunsuri:
| gicubezereu a răspuns:

Blin m-am saturat di voi mudasii. caroci patanu din punct de vedere psihologic tu ar trebiu s iei cutzitu s s ti dusi la scoala, ti dusi la "liderul clasei" s il provoci printrun mod necunoscut de exemplu ii dzisi "noroc" sau ce faci. dac itz dzisi seva rau scotz cutzitu il palesti cu pumnu s dac da inapoi ii tai cumva mina da nu di tat asa numa cas curg sinji. piurm as ai oleac problemi da di fiicari dat dam as trebuiasc s ti batz cu dinsii far s niorlaii. in adincul lor asisi dai sama c s-a terminat tat s insetu cu insetu as s termini. eu asa am facut s is a 9a s merji pinisi inc din cand in cand mai spun ii citi seva da dam rapidi ii inchid.

| beastboy84 a răspuns (pentru gicubezereu):

Pe ce limba ai scris ma?