| Alex_1359 a întrebat:

Salut, am nevoie de putin ajutor vreau sa stiu daca acest proiect in word are urmatoarele, Format A4, font normal 12 times new roman, la 1 randuri cu margini egale de 2 cm, titlul lucrari bold 14 Noew roman, centrat.Lucrarea trebuie sa contina semne diacritice, ma intereseaza doar chestia cu "la 1 randuri cu margini egale de 2 cm" mersi dau funda rapid!

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

La 1 rand :
te duci sus in meniu pe
Format->Paragraph, ti se deschide o fereastra unde ai Line spacing, cu mai multe obtiuni : Single, 1.5 Line, etc.
Alegi Single (1 rand).
Pentru margini 2 cm :
File->Page setup->sus Margins si setezi 2 cm Left (Stanga), 2cm Right (Dreapta).
Am scris pentru Word in engleza.
Daca il ai in romana te vei descurca mai usor, urmand aceiasi pasi.

| anonimg a răspuns:

Tu spui: "acest
proiect in word". Dar eu întreb: care proiect?

| raresm99 a răspuns:

Setarile le gasesti in bara de sus si iti alegi tu cum vrei.

| Zebastian a răspuns:

Salut. Toate aceste setari le faci din word...