| JustDream23 a întrebat:

Sall all! Am un nokia 500 si am o intrebare. El se conecteaza singur la internet si daca nu umblu pe internet dar e activat imi baga cost suplimentar? Si as m-ai avea o intrebare. Cei de la orange mi-au trimis un mesar si zice cam asa : "Vei primi mesaje cu setarile telefonului pentru serviciile Internet, Mesaje Multimedia si WAP." si mai zicea ca pentru a le salva sa introduc un cod si mi-a dat codu...Si dupa mi-o mai trimis inca 2 mesaje unu zicea sa introduc acel cod si l-am introdus si mi-o aparut Puncte acces multimedia : Orange MMS si Puncte de acces : Orange MMS si inca un mesaj sa introduc acelasi cod si dupa mi-a aparut Puncte de acces: Orange Internet si Setari Internet: Orange Internet. A doua intrebare a mea ar fi daca mi-a trimis aceste mesaje acum o sa mai imi bage cost suplimentar daca intru pe net ...sau macar daca intru pe net imi baga cost suplimentar? Si daca conectez telefonul la internetul de la calculatorul meu imi baga cost suplimentar? Multumesc acelora care mi-au citit intrebarea! (P. S. scuze de greselile gramaticale)

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta la configuratiile telefonului (traficul de date - il dezactivezi pentru ca din cauza lui iti ia cost suplimentar).

| robymaryan a răspuns:

Ca-sa nu se mai conecteze la internet tragi de ai de sus de la ceas, o tragi in jos, si o sa iti apara un fel de butoane pe unul scrie "Date mob..." pe altul scrie"Wi-Fi" pe al 3-lea scrie "Bluetooth" si pe al 4-lea scrie"Silentios" daca este "aprins"unul dintre ele inseamna ca functia respectiva ruleaza, tu ai grija ca butonul"date mob"sa nu fie aprins". si a 2-a intrebare:daca il conectezi la internet prin intermediul calculatorului nu te taxeaza, nu stiu daca e posibil la acest model de telefon sa il conectezi prin intermediul calculatorului big grin