| Mariandon93 a întrebat:

Buna Ziua! Avem abonament pe telekom toata familia si de 3luni pe numarul lui tata ii tot baga cost suplimentar ca el trimite mesaje multimedia cu imagine.El are un telefon vechi fara camera si acces la internet. Problema este ca-l suna oamenii necunoscuti si spun ca le trimite tot felul de poze.I-am verificat arhiva de mesaje si nu apare nici un mesaj trimis. Am sunat la suport tehnic si mi-au spus ca ei nu au ce face ca lor le apare ca el a trimis si gata. Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"pe numarul lui tata ii tot baga cost suplimentar...Ce pot sa fac?"

invață-l pe taică-tu să nu mai trimită mesaje mms AIUREA sau spune-i să-și ia alt tel

| Mariandon93 explică (pentru sierra1):

El nu stie trimite nici sms normal, dar mms. Plus ca ce imagini? El are in telefon o poza cu un peisaj, altceva nimic. El nu a trimis niciodata.Il suna oameni pe care nici nu-i are in agenda din TM, BUC, ORADEA si noi suntem din Bistrita.

| sierra1 a răspuns (pentru Mariandon93):

Tu fă ce ți-am zis și e ok