| OpyRobi a întrebat:

De curand am primit o tableta de la Rds cu cartela de internet. Inainte sa pornesc tableta am introdus cartela dar dupa cum zicea pe cartonasul acela ca trebuie sa introduc codul pin, mie nu mi-a aratat nicaieri sa il introduc. Nu pot sa sun, nu am internet nimic nu pot face cu cartela... dar am semnal. Acum 2 zile am introdus niste date in tableta sa pot avea net de pe cartela. Acum, intrebarea mea este: daca cartela nu este activata sa zic asa, nu e activat nimic pe ea dar e cartela de 5 gb de net, imi va face cost suplimentar daca folosesc netul?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai bagat codul inseamna ca nu-l poti folosi. Cum sa-ti faca costuri suplimentare? Daca insa poti sa intri pe net dar nu poti suna atunci daca depasesti cei 5 Gb normal ca vei plati suplimentar. Pentru a nu gresi trimite SMS la 700.
Oricum, incearca sa bagi codul 12345 sau 1234.