| cleansensation a întrebat:

Sall all. Oare mai exista femei carora sa le placa barbatii inteligenti, romantici...sau toate vor barbati cu muschi in loc de creier.
Sunt genul de baiat romantic, inteligent, care stie sa se comporte cu o femeie, sa o respecte. Dar aproape toate fetele de la mine din clasa ma iau peste picior pentru.ca invat bine si, spun ele, nu chiulesc. De ce toate vor baieti prosti, cu muschi? sad lumea asta in care traim ma dezamageste total, mai nou daca ai numai 10 esti catalogat drept tocilar. Nu-i corect, cei care tocesc la chimie si mate problemele si au note de 4-5 nu sunt facuti tocilari, dar cei care invata logic si au 10 da. DE CE? M-am saturat. NU sunt urat, NU sunt prost. Si totusi ma simt foarte aiurea, ma simt neinteles, neapreciat, simt ca traiesc degeaba!
Am putini prieteni, dar cei pe care ii am ma inteleg si chiar ma respecta...pentru ca sunt prieteni vechi care ma cunosc bine. Nu inteleg de ce ceilalti nu vor sa ma cunoasca mai bine inainte de a vorbi aiurea.
Vreau sa vad ce parere aveti, poate imi schimb parerea despre aceasta lume in care traim, dar slabe sanse. sad

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Prietene, daca nu ai aflat inca, lumea este impartita in categorii.
Intr-o clasa ca a ta sunteti 3-4 care sunteti foarte buni, foarte destepti, foarte muncitori, care aveti obiective clare in ceea ce priveste instructia si in ceea ce priveste viitorul vostru. Categoria din care faci parte cu siguranta reuseste in viata pe de o parte iar pe de alta parte aceasta categorie este cea care va conduce lumea de maine.
A doua categorie sunt ceilalti. Din aceasta categorie marea majoritate nu se vor realiza din punct de vedere profesional, material si spiritual. Aceasta categorie nu este dispusa sa plateasca pretul succesului.
Ce cred eu ca trebuie sa faci tu? Eu cred ca trebuie sa-ti vezi in continuare de drumul tau. Ai cu ce sa-ti ocupi timpul. Va veni vremea in care aceasta lume care azi te da la o parte pe considerentul ca nu faci parte din ea sa fuga dupa fundul tau. Sau va veni vremea cand iti vei da seama ca a meritat sa platesti pentru ceea ce ai obtinut. Bucuria ta, sa nu uiti asta, va dura pana la sfarsitul vietii tale.
Ceilalti? Se vor plange toata viata ca societatea in care traiesc nu le-a acordat o sansa, ca societatea este vinovata pentru nereusita lor, vor plange mereu ca nu le ajung banii, ca nu au casa, s. a. m. d.
Candva, in drumul tau, vei intalni o fata care face parte din lumea ta, o fata frumoasa, o fata desteapta, o fata inteleapta, educata, manierata, culta, civilizata, care stie sa iubeasca si sa pretuiasca, care stie ce vrea de la viata, cu repect fata de valorile familiei si moralitatii, care doreste sa-si intemeieze un camin alaturi de cineva care sa merite, care va sti sa-ti fie prieten si camarad,... Atunci vei sti ca aceasta este printesa ta. Si veti trai multi ani fericiti impreuna!
Bafta, prietene drag!

11 răspunsuri:
| narcisa a răspuns:

Ai dreptate in ziua de azi fetele se uita doar la baietii care arata bine.nu le pasa felul cum se comporta sau felul de a gandi.chiar nu le inteleg.baietii romantici si care stiu sa se comporte cu o fata sunt pe cale de disparitie.
unele fete sunt impresionate de un baiat care arata bine.eu nu sunt ca ele iar unii baieti nu inteleg ca au mai multe de castigat daca stiu cum sa se poarte cu o fata.
cat despre tocilar nu-i baga in seama.si pe mine si colegii mei care invata bine ne fac unii tocilari dar eu le zic ca tocilarii sunt aia care invata totul fara nici o logica.
vei gasi o fata cu care sa te potrivesti.aceste fete superficiale nu merita sa fie impreuna cu un baiat sensibil, inteligent si romantic.
succes! 1

| DenysaLove a răspuns:

Doamne ce imi doresc eu atunci cand ma voi marita un barbat exact ca tinehappy
Adica : inteligent, sau destept nu zic chiar inteligent, sa se poarte frumos cu o fata, sa fie romantic si ce ai mai zis u.
Ok insa sa fie si frumos sau sa arate bine macar.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Buna.Pai scoala trebuie sa fie pe primul plan. Daca ai capacitate intelectuala si prinzi din clasa si capeti nota 10 sau 9 BRAVO. sau chiar 8hee hee Am eu in clasa vreo cativa asa.(1tocilar, lasandu`l la o parte) prind din clasa tot si nu mai trebuie sa invete mult.si sunt luati drept tocilari.In ziua de azi se doresc ca fetele si baietii sa fie foarte frumosi si cu nu stiu ce forme, patratele, muschi si nu mai conteaza sentimentele.Toti vor doar sa arati bine si sa fii bata. Dar conceptia mea este ca daca vrei sa fii cu cineva sau sa ai un prieten trebuie sa ai subiect de discutie si unul mai inteligent. Mie una imi plac baietii care stiu sa se comporte cu o fata indiferent de grad(rude, prietene, amice, iubite)...Asa ca esti foarte ok.Rar se mai gasesti asa tipi.Lasa-i pe cei care nu te vor sa spuna ce doreschee heesunt invidiosi poate ca nu pot fi ca tine.Bye-bye.sper ca te-am ajutat!

| Myuu a răspuns:

Eu sunt asa am numai 10 si imi spun toci Deea si la fel ca tine m-am saturat, eu in clasa mea sunt buna numai sa dau teme si sa copieze toti fraieri care nu invata dupa mine.Si da, mie imi plac baietii inteligenti si romantici, pe mine nu ma atrag deloc cei cu muschii ca pe colegele mele. Sper ca te-am putu ajuta.Pwp

| pretzel a răspuns:

Eu acum iti jur ca iti raspund cat de sincer pot. Mie imi plac baieti care sunt si inteligenti, si draguti, recunosc ca mi-ar place sa fie si cu ceva muschi smug dar nu e neaparat obligatoriu. Atata timp cat se poarta frumos, invata bine si e amuzant e super ok. poate sa fie si uratul clasei din partea mea... daca are calitatile pe care le-am mentionat mai sus e ok. dupa zisele tale esti genul meu de baiat...sincerhee hee

| pretzel a răspuns:

Te-am ajutat cu ceva... vreau sa ma ajuti si tu pe mine cu ceva. Uita-te la intrebarile mele si uita-te la ultima.happy te rog.hee hee chiar am nevoie de ajutor...nu mai stiu la cine sa apelez.sad

| Lililala a răspuns:

Doar fiindca nu ai gasit inca fata pe care o cauti nu inseamna ca nu exista, nu te descuraja, ai s-o gasesti fiindca sigur mai sunt fete care te cauta pe TINE. Nu te lasa influentat de altii ca fata aia te cauta la fel cum o cauti tu pe ea, doar ca nu v-ati gasit inca big grin just have a little patience.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.mesajecudragoste.ro

| Criss_8192 a răspuns:

Nu stiu cum e la tine dar si la mine in clasa suntem impartiti pe tabere, dar sincer nici eu nu chiulesc decat rareori vinerea de la religie pentru ca nu o suport pe profa si intr-adevar multi suntem considerati tocilari. Apropo mai exista si fete care nu se uita dupa muschi eu una si prietenele mele ne uitam ce caracter are un tip cum se comporta ce muzica asculta si sa aiba si tarie de caracter.Pur si simplu nu ii lua in seama pentru ca nu ai de ce tu acu iti faci un viitor prin invatat si note bune.Mai tarziu colegii tai nu stiu cum o sa ajunga si stai linistit ca mai sunt persoane ca tine (si printre aceste persoane ma aflu si eu). Poate ca din cauza ca ne gandim la viitor suntem "marginalizati" deocamdata mai tarziu ai sa vezi ca o sa ai o groaza de prieteni.Ai grija si nu te da batut. >big grin

| YoYo_9855 a răspuns:

NU e o regula ca daca invetzi bine sa fii tocilar! tu trebuie sa inveti cum faci sa nu pari un tocilar! eu, de exemplu, invat bine de tot, cum ai zis si tu si nu sunt o tocilara, pentru ca nimeni nu ma face asa! eu, chiar daca invat bine, sunt cea mai lenesa si petrecareata cu tupeu fata din catzi stiubatting eyelashes si asta pentru ca chiar daca iau 10, nu-mi pasa deloc, in fiecare seara sunt la coltzu strazii cu gashca, cunoscuta drept o tipa de gashca care poate fii si inteligenta...ideea este ca tu, ca baiat sa iesi mult pe-afara, sa socializezi, sa-ti faci un grup de prieteni! crede-ma, daca arati si bine, ai toate sanselewinking apoi, poate te gandesti ca eu sunt fata si nu stiu ca daca esti baiat e altceva, blablabla. baiatul dupa care moare tot cartieru, are numa 10 si arata destul de bine.nimeni nu il face tocilar, fetele se bat pe elwinkingdeci nu te supara! incearca sa te schimbi! si chiar nu trebuie sa aiba nimic legatura cu scoala, trebuie doar sa socializezi putinwinking
sper ca te-am ajutat, papa