| ExoNightsMC a întrebat:

Sall all TpU.Credeti ca este normal sa stati toata ziua cu ochii in PC? Cine este dependent de PC? Va face PC-ul sa nu mai mergeti la scoala? sa nu va mai faceti temele, sa nu invatati?
Nu credeti ca este o problema la cei care fac asta?

8 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Strica ochii si provoaca dependenta si insomnii.

| BlackRose03 a răspuns:

Problema mea e cu telefonul.De mers, merg la scoala, dar nu mai invat cum faceam inainte.Stau toata ziua si imi ofera o oarecare "placere".Da, este o problema.Este greu sa te opresti dupa si desi incerc de 1-2 ani nu ma pot opri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt dependenta de telefon, mai exact de oamenii cu care vorbesc si intr-un fel ma face sa nu invat, dar daca nu il am tot nu invat mai mult si imi pierd vremea. Mereu am o problema cu pierdutul vremii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dependent de filme dar si de pc, nu ma face sa nu-mi mai fac temele sau sa merg la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce te referi. Daca vrei sa fii olimpic in domeniu cum am fost eu anul trecut, numai in sala de examen stai sa rezolvi subiectele in 4 ore(daca esti bun), 5 ore(intermediar) si 6 ore dureaza maxim. Dependent de calculator inseamna cu jocurile si filmele, dar daca faci asta in studii, nu poti deveni dependent... Si la ochi exista ochelari speciali de calculator cu antireflex... Si de scoala, daca te pasioneaza programarea scapi de ore usor daca afla dirigintele sau directorul tau ca te baga la concursuri laughing

| NAT0 a răspuns:

Am rămas traumatizat, așa e.

Răspuns utilizator avertizat
| Clockwork a răspuns:

Daca esti programator trebuie sa stai muuuult la calculator