| Andreea1944 a întrebat:

Voi cum va organizati pentru scoala? Adica cand scrieti temele si cand invatati? Si faceti ceva suplimentar?

4 răspunsuri:
| MrLucas a răspuns:

Aa...a trecut ceva timp de atunci, insa obisnuiam sa le copiez inainte de ora presupun, iar notele erau de la 8 in sus in mod surprinzator, si invatatul la fel.Desigur nu iti recomand asa ceva, necesita o pricepere iesita din comun si un noroc fenomenallaughing

| Pardelian a răspuns:

Dupa ce ajungi de la scoala te pui sa manaci si apoi poti trage un pui de somn de 1-2 ore si astfel ai mintea odihnita si te poti pune sa scrii temele si sa inveti mai cu spor.

| KALASHER a răspuns:

Eu nu invat deloc, temele le fac in pauza...media 9.35.Totul tine de atentie la ora.Eu imi imaginez lectia.

| Baies_Miruna_Andreea_1992 a răspuns:

Pai eu ma organizez pentru scoala astfel : imi invat prima data lectia apoi fac tema. Temele mai grele le fac primele iar cele usoare mai tarziu. Am vazut si am auzut ca unele persoane dorm pentru a-si odihni mintea dar eu sincer nu fac asta pentru ca daca ma pun la somnic voi dormi 1-2 ore si practic pierd din timpul de invatat. Un alt sfat ar fi sa inveti maxim pana la 18:00 pentru ca dupa aceea veiaacea minte incarcata. Im timp ce inveti sau iti faci temele poti sa iei mici pauze in care poti lua o gustare sau sa ascultu vreo 2 piese. Timpul de pauza ar fi de maxim 20 minute. Daca retii greu frazele, propozitiile poti folosii carioci, markere sau creioane colorate pentru a evidentie si a retine mai ușor. Sper ca te-am ajutat