| PinkkRosee a întrebat:

SaLl, allz! PLZ.HELP! Deci, mie imi place de un baiat in clasa a 7-a(eu sunt in clasa a 6-a). Ieri am fost la cinema cu scoala, si langa mine statea o prietena, iar langa ea, statea baiatul de care imi place.Si in spatelee lui, stateau 2 prieteni de-ai lui, care i-au spus(in timp ce prietena mea era plecata, scaunul ei fiind gol), ceva de genu' call mee, mai? ti-e frica sa te dai la fetita? si eu atunci m-am simtit putin >jenata:". Si vara trecuta, cand am fost in excursie, a fost si el, si cand am mers cu un autobuz, ma privea la mine, rambint putin. Oare ma place si el pe mine? Eu sunt o fire mai rusinoasa si mi-ar fi oarecum sa-l intreb asa ceva.:*cine imi da un raspuns folositor primeste funditabig grin...

Răspuns Câştigător
| zuziOoO a răspuns:

Da de ce au zis "ti-e frica sa te dai la fetita" ca parca el e prea mare e doar 1 an diferenta fa-ti curaj si spune-i ceva eu asa am facut cu un baiat de a 8 a(eu sunt acum cls a 6 ea)si acum sunt cu el deci incearca si daca zice nu fa-l gelos cu altcineva

1 răspuns:
| LollaBolla a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el... Nu spun ca o sa fie usor! Dar macar incearca! Dar incearca sa vorbesti cu el intre 4 ochi (sa nu fie si prieteni de ai tai sau de ai lui )
Cred ca te place sau doar ii esti draga! dar daca te iubeste nu cred ca o sa te refuza!
Sfat :

Mai lasa sa treaca putin timp (1-2 sap) sa vezi ce mai face!
Succes! :*

si apropo:
Sunt aproape in aceeasi situatie laughing)