| anonim_4396 a întrebat:

Sall am 13 ani si vreau sa fac rost de niste bani ( nu-mi trebuie urgent ) ceva idei
App. vreau raspunsuri serioase chiar imi trebuie ajutor big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-La 13 ani nu ai unde sa lucrezi
-cere bani de la parinti sau rude
-eventual poti deveni reprezentant avon/oriflame
-vinde diferite obiecte care nu-ti trebuie.

| bogdan133 a răspuns:

Imprumuta de la cineva, roaga-i pe parinti sa iti dea sau pe bunici ( unchii, matuse etc. ). Eu mai incercam sa trag jocuri pe CD si sa le vand prin clasa.

| Dragan_Catalin_1974 a răspuns:

Deci roaga pe cineva sa iti faca un magazinel mic cu lucruri nefolositoare tie poti sa maiceri la parinti, bunici, matushi, unchi, rude si sa cumperi de la magazine sa ti la pui in vanzare!