| Alki a întrebat:

Sall.Am si eu o problemasi sper ca ma puteti ajutabig grin.Acum cateva saptamani o prietena mi-a facut cunostinta cu o fata. Ea este a9a si eu a7a.Am inceput sa tot vorbim, sa ne cunoastem si sa devenim buni prieteni, intr-o zi am inceput sa vorbim am inceput sa tot vorbim si mi-a batut un fel de apropo cum ca daca as fi fost mai mare ar fi cu mine.Atunci mi-am dat seama ca imi place de ea.Deatunci am tot inceput sa flirtam fara ca vreunul din noi sa vrem asta.Intr-o zi am fost la liceul ei[liceu foarte aproape de scoala mea]. Cand ne-am intalnit m'a luat in brate.La cateva zile a venit ea la mine la scoala[scoala la care a fost si ea]. A venit la mine in clasa si am repetat figura.Ma luat in brate si m'a >pupat.:"Dupa asta seara am intrebat-o daca ma place si a zis doar ca sunt mic.Am devenit uimit si atunci am pus-o pe aceeasi prietena care ne facuse cunostinta sa o intrebe daca ma place.Aceasta i-a batut un apropo fetei si, a aflat ca o deranja de fapt inaltimea mea. M-a determinat sa ma apuc de bashet.La cateva saptamani am pus'o sa o intrebe din nou acum raspunsul fiind ca de fapt ma vede ca pe un copil.Problema e ca vreau sa o fac sa numai ma vada ca pe un copil si sa vrea sa fie cu minebig grinCredeti ca ma puteti ajuta sa-i schimb parerea si viziunea?[dau funda]

Răspuns Câştigător
| cat_7753 a răspuns:

Incearca sa o intrebi cum te vede ea pe tine adica in ce sens te vede copil. Poate nu se refera la modul tau de gandire ci crede ca esti mic ca si varsta. Dupa ce ai aflat asta explica-i ce vrei tu de la ea si intreab-o ce ar vrea ea de la tine daca ai fi mai mare.Invit-o in oras dar ca prieteni.Incearca sa-i faci o "prima intalnire" frumoasa la care sa se simta bine. Dupa asta exista o enorma posibilitate ca ea sa vrea sa fie cu tine pentru ca a vazut ca se simte bine cu tine, fara sa-i mai pese de varsta sau inaltimebig grin

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, e urat din partea ei sa te respinga pentru niste motive asa de maruntestraight face ce sa zic... vorbeste cat mai mult cu ea si poate v-a ajunge sa te placa in atat de mult incat sa vrea sa fie cu tine! bafta>big grin

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Tu nu mai ai ce face.deja ai facut prea multe ca sa te place.Totusi,spune; i fetei ca tu chiar daca esti un copil, poti gandi matur. Daca nici atunci nu vrea, atunci ea pierde.

| ramilix8 a răspuns:

Nu cred ca daca ai face tu eforturi sa te maturizezi, ar fi ea destul de matura cat sa recunoasca schimbarile in tine. Daca ai fi avut 18 ani si ea 20, nu ar fi deranjat-o cu nimic diferenta de varsta. Nu te complica, fa baschet, invata sa canti la un instrument si cand ai sa fii cel putin in clasa a 9-a, se va uita si la tine. Sau pana atunci iti gasesti tu pe cineva potrivit.

| Alki explică:

Mda avem pasiuni comune amandoi stim sa cantam la pian, eu si orga si chitara amandoi am facut canto iar ea balet. ceea ce o deranjeaza ar fi inltimea meathinking asa mi-a spus

| Alki explică:

Inaltimea*