| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a întrebat:

Sall/Buna...Care credeti ca sunt mai superiori baieti sau fetele?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toti suntem egali.

mira
| mira a răspuns:

Adjectivul "superior "nu are grad de comparatie fiindca este el insusi un superlativ imprumutat din latina.Deci "mai superior" este o grava greseala de exprimare.Era de ajuns sa spui "superior". A discuta acum despre superioritatea baietilor sau a fetelor este o pierdere de vreme.Barbatii si femeile sunt inteligente complementare.

| xibalba a răspuns:

Nu exista ierarhii intre oameni. Cel putin teoretic.

| broscutsaaa a răspuns:

Intrebarea a fost. care e parerea voastra nu ca suntem toti egali. oh go on

Sa zicem ca baietii ar fi. Ei protejeaza fetele, DAR in acelasi moment fetele stimuleaza baietii. thinking

In orice caz, parerea mea e ca in zilele noastre, nu se mai diferentiaza fetele de baieti si invers.tongue

| Orannginna a răspuns:

Superioara nu este niciuna dintre cele doua grupuri de oameni, suntem egali. Numai un egoist ti'ar putea raspunde ca el ca fata ori baiat este superior/superioara.

| Viuvi a răspuns:

Depinde, inainte clar baietii erau superiori fetelor!
Insa acum lucrurile s-au mai schimbatwinking!
Acum sunt si femei de succes, nu numai barbati!
Intr-un singur loc cred ca barbatii vor fii intotdeauna superiori fetelor!
In religiewinking!

| TipulVerde a răspuns:

Toti suntem egali, numai ca unii mai egali decat altii happy din pacate

| Angel of darkness a răspuns:

Nici uni tongue, Toti suntem egali, dar sunt persoane care se cred mai superioare, asta este alta poveste tonguetongue