| 123454321 a întrebat:

Sall cum pot sa scap de frica de a vorbi cu o fata plz

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Depinde cati ani ai copile trebuia sa si spui...sunt multe metode.

| OoBunnyoO a răspuns:

Vorbeste cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea la telefon de mai multe ori inainte de a te intalnii, o sa te inveti cu timbrul ei vocal si asa ai un atu cand o sa-i vezi splendoarea de frumusete, ai eviti privirea de mai multe ori, e ca si cum ai vrea sa pui mana pe un catel dar iti este frica sa nu te mustewinking

| varcolaccc a răspuns:

Pur si simplu te duci si te lași purtat de val, incepi si vorbesti ca nu-i greu ai sa vezi.

| BlakeLively a răspuns:

" Sall, maine inkepe scoala, plz lasa Internetul! "

| suntZeu a răspuns:

Sti cum scapi de frica? o accepti! o provoci! o invingi! Trebuie sa scapi de frica de a vorbi in general.Adica daca vezi o fata pe strada sa poti macar sa mergi sa ii zici "Buna pari o fata interesanta si as vrea sa te cunosc" sau "Buna unde te grabesti asa, eu sunt...(pentru o abordare indirecta)" nu e foarte usor iti ia putin timp dar totul tine de atitudine.Uite...iti dau ceva ce m-a ajutat si pe mine enorm de mult

www.artaseductiei.ro

ultimele postari cu as pickup sunt abordari live si te vor ajuta enorm dar tine minte.Degeaba vezi daca nu experimentezi

| Lorodana a răspuns:

Ca sa scapi de "freica" de a vorbi, trebuie sa citesti multe carti, blog-uri, ziare etc, sa iti formezi un vocabular bogat si o cultura generala buna si atunci nu iti va mai fi frica sa vorbesti!

| varcolaccc a răspuns (pentru Lorodana):

El spune altceva. Poti fi un om citit si sa iti fie teama sa comunici cu o fata, timiditatea isi spune cuvântul aici.

| Lorodana a răspuns (pentru varcolaccc):

Timiditatea nu inseamna nimic altceva decat lipsa de cultura generala si inteligenta
sunt timid ca poate ma intreaba ceva si nu stiu sa raspund
sunt timid ca poate ma pune ceva si nu stiu sa fac
sunt timid ca poate imi arata ceva si nu stiu ce e ala
la asta se reduce timiditatea, de ce un om de 50 de ani nu mai e timid?
ati auzit voi vreodata persoane de peste 45-50 de ani timide? NU!

| h3r a răspuns (pentru Lorodana):

Cea mai mare prostie pe care am auzit-o.
Cel care a pus întrebarea e doar un copil, lol.

| Danysan a răspuns (pentru Lorodana):

Gresit adica Timid=Prost sau cum? Asa sunt unii nu ce zici tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lorodana):

Ahaaaa m din cauza asta ma priveai insitent drept in ochi, credeai ca ma intimidezi? las' ca ne intalnim noi diseara laughing

| unknøwn a răspuns (pentru Lorodana):

Timiditatea se rezumă la FRICĂ. N-are nici-o legătură cu inteligenţa sau cultura generală.
Frică de refuz de obicei.
De ce un copil de 5 ani, de grădiniţă, poate să vorbească liniştit cu fetele? E inteligent, aşa-i? Neah. La 5 ani nu ai mintea destul de dezvoltată încât să ai TEMERI. D-aia.
Persoane de 45-50 de ani timide? La 45-50 de ani ai experienţă de viaţă mă fată, ai vorbit deja cu mii de femei, normal că nu mai eşti timid.
Aia ce spui tu acolo e bullshit, în mare parte(100%).

| igrek a răspuns:

Fute-o direct, lasa vorba!