| CowboyxD a întrebat:

Sall ma simt cam dezamagit. Sunt baiat am 15 ani si 8 luni. 1.80m si as vreau 1.86m sa am pina la sfirsitul verii. Multi imi spun este de inot, handbal, basket.Eu as vrea sa-mi spuneti ce sa fac ca sa inlocuesc aceste sporturi. De exemplu basket = 100 sarituri in inaltime din rasputeri..sau handball alearga pe zi cite 4-5km etc...
Sau ce m-ar ajuta sa cresc in inaltime as vrea foarte tare acesti 186m=)

2 răspunsuri:
| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Basketul si inotul sunt cele mai recomandate. sa nu faci prostia de a merge la sala ca exista riscul sa opresti cresterea daca tragi de fiare. nu te gandi ca alergi de nebun la handball sau ca sari de N ori in sus, ca le faci pentru binele tau

| BIOMAN a răspuns:

Pr vremuri ca sa te intinzi stateai atarnat de o bara dar nu stiu sigur daca merge