| andreirobert15 a întrebat:

am 15 ani si vorbesc cu o fata pe facebook cam de vreo 2 zile, asa ca am intrebat-o daca vrea sa iesim si prima oara a zis da, ok atunci am intrebat-o cand si ia mi-a zis ca vineri!
Ok, azi am vorbit cu ea pe facebook cam toata ziua de la 14 pana acum la 10.
ne-am trimis pupici, inimioare si chesti din astea.
ok, dupa care mi-a zis ca nu stie sigur daca are timp sa iasa, asa ca am intrebat-o, de ce?
ia mi-a raspuns ca nu stie poate da poate nu!
In cazul asta ia-m zis ca ar fi mai bine daca mi-ar zice acum da sau nu pentru ca, cand am stat cu o fata dupa am suferit foarte mult si nu as mai vrea.
ea mi-a zis: nu nu pot sa iti spun acum daca da sau nu.
ce sa inteleg ca da sau ca nu?
funda!

Răspuns Câştigător
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Huh, nu trebuie sa-ti faci atatea griji.ea: si daca eu nu vreau? (vroia sa vada ce zici, adica daca-ti pasa sau zici "bine" ca si cum ti-ar fi indiferent.
Si a zis "nu nu" ca si cand ti-ar zice " nu e ca nu vreau sa iesim."
Si totusi poate ceva de facut, dar nu-ti fa nici o grija, daca are timp v-a iesi cu tine, nu pare a nu vrea happy

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Ca e indecisa, ca vrea sa vada cum reactionezi, ca vrea sa te tina in suspans, ca s-a razgandit, dar nu vrea sa te supere, asta inseamna pentru mine poate da, sau poate nu.

| Green66 a răspuns:

Probabil are nevoie de acordul părințilorlaughing

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Poate a intervenit ceva, sau e ocupa sau sa nu excludem varianta ca nu vrea sa iasa cu tine.happy

| andreirobert15 explică (pentru NaneSchizophrenia):

Eu: ti-ar placea sa iesim sa ne cunoastem mai bine?
ea: DA
eu: ok cand?
ea: pai vineri! eu: ok atunci iesim vineri!
ea: si daca eu nu vreau?
eu: daca tu nu vrei e mai bine sa imi spui acum!

ea: Nu nu
eu: ce nu nu?

ea: Nu stiu sa văd dacă am liber
eu: ok dar daca te hotaresti si nu vrei sa ne intalnim trebuie sa imi spui ok?
nu trebuie sa ma ti in suspans pana vineri!

ea: Ok

asta e o parte din conversatie!
vreau pareri!

| NaneSchizophrenia a răspuns (pentru andreirobert15):

Huh, nu trebuie sa-ti faci atatea griji.ea: si daca eu nu vreau? (vroia sa vada ce zici, adica daca-ti pasa sau zici "bine" ca si cum ti-ar fi indiferent.
Si a zis "nu nu" ca si cand ti-ar zice " nu e ca nu vreau sa iesim."
Si totusi poate ceva de facut, dar nu-ti fa nici o grija, daca are timp v-a iesi cu tine, nu pare a nu vrea happy

| qpLauraqp a răspuns:

Poate ca a intervenit o problema si nu poate ajunge sau poate nu e sigura daca face ceea ce trebuie asa ca trebuie sa o convingi ca totul o sa fie bine cand va intalniti ca va fi in siguranta...