| poilkjmnb a întrebat:

am 16 ani si incerc sa invat cat de cat..nu prea as vrea sa mai fac facultate! mis e pare ca e un timp pierdut..ca in ziua de azi nu mai faci nimic si cu facultate! parintii imi tot spun sa invat sa fac facultate.ce sa fac daca ei nu ma lasa sa ma fac ce vreau eu cand oi termina 12 clase? big grin

3 răspunsuri:
| DragonLore a răspuns:

Parintii tai iti vor binele invata sa faci bani daca inveti bine poti sa alegi ce meserie vrei daca nu inveti de unde faci bani masina casa haine.nu depinde decat de tine

| JoeAlb a răspuns:

Ar fi foarte bine sa incepi o munca de tanara. Pana la Facultate vei urca in ierarhie probabil. Ai putea face Facultatea si in acelasi timp sa muncesti, chiar si la cursuri de Zi.

| poilkjmnb explică (pentru JoeAlb):

Eu vreau sa ma ocup cu agricultura la tara..si sa-mi iau si cateva animale daca ewinking